Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2017/1

S prvním číslem roku 2017 zvládnete oslavit nejen Silvestra, ale i začátek nového roku a začátek toho čínského. Vykročte s námi do nového roku pravou nohou a vydejte se po cestě plné originálních a chutných receptů, ověřených tipů a triků odkoukaných od odborníků. Slibujeme, že v naší společnosti bude rok 2017 opět lahodný a nabitý nápady! Připravte třeba silvestrovský mejdan pro přátele a kromě skvělého jídla je překvapte ještě neobvyklými a efektními želé panáky. Zamilujte si staronovou hvězdu kulinárního nebe – kapustu! Téhle fotogenické krásce věštíme velkou budoucnost. Pokud vás lákají spíše exotičtější suroviny, pak se s námi vydejte na cestu do Asie – naučte se vařit populární jídla s nudlemi, podlehněte voňavému kouzlu koření chai nebo s námi stylově oslavte příchod roku ohnivého Kohouta.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Zdravá a zemitá kapusta

Vychutnejte si všechny druhy kapusty! Dlouho opomíjená zelenina se teď právem hřeje na kulinárním výsluní.

Silvestr s přáteli

Oslavy posledního dne v roce letos vycházejí na víkend – ideální příležitost pozvat partu kamarádů na mejdan nebo společně vyrazit na chatu. Domácí silvestrovská oslava má své kouzlo – stačí jen vymyslet takové pohoštění, do jehož přípravy se mohou zapojit všichni!

Tůdle nůdle

V Asii jsou nudle jednou z nejzákladnějších surovin a vyrábějí se nejen z rýže, ale i dalších obilnin a škrobů. Naučíme vás vyznat se v nich a přidáme osvědčené recepty na oblíbená asijská jídla.

Dezerty s vůní chai

Směs exotického koření a černého čaje chai se používá na přípravu populárního indického nápoje. Využít ji ale můžete také při pečení. Klasickým dezertům dodá omamnou vůni, pikantnost a exotický šarm.
reklama

Přidat komentář