Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2018/1

Představujeme první číslo roku 2018! Odstartujte s námi nový rok tím nejlahodnějším způsobem... Sepsali jsme pro vás naše nejoblíbenější recepty, kterými oslňujeme poslední večer v roce, sestavili dokonalou hostinu na první lednový den a připravili svěží citrusové dezerty, jejichž vůně a chuť vás naprosto okouzlí. Společně nahlédneme do Kulinária Zdeňka Pohlreicha a také do kuchyní autorů kuchařek, kteří poradí, jak vykročit do nového roku lehkým krokem. Petra Stahlová vás tentokrát provede nástrahami příprav světoznámého dezertu millefeuille. Těšit se můžete i na recepty plné zimní zeleniny či rychlé večeře pro všední den. Přejeme, ať je váš rok 2018 nejen šťastný, ale i plný originálních nápadů a pestrých chutí!

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Mejdan s Apetitem

Party pohoštění by mělo splňovat tři základní podmínky: každý z hostů si v něm musí najít něco. Nemusí se vždy jednat o finger food, ale pokrmy by se měly dát jíst i jednou rukou (abyste v druhé mohli držet skleničku) a konečně – všechno musí výborně chutnat! Naše recepty tohle splňují do puntíku.  

Sváteční oběd – black & white menu pro výjimečné chvíle

Hoďte se do gala a pozvěte své nejbližší na sváteční oběd. Společně pak oslavte příchod nového roku a vychutnejte si luxusní menu připravené z obyčejných surovin.  

Dezerty s citrusy

Víme, co vás i uprostřed pošmourné zimy zaručeně potěší – okouzlující dezerty plné svěží chuti a omamné vůně citrusových plodů! Vybrali jsme pro vás recepty, ve kterých to pomerančům, citronům, grepům i mandarinkám sluší nejvíc.  

Škola francouzské cukrařiny

Cukrářka Petra Stahlová vás tentokrát zasvětí do výroby superkřupavého listového těsta a hříšně dobrého čokoládového krému. Výsledkem je světoznámý dezert millefeuille, tedy tisíc lístků.

Přidat komentář