Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2018/2

S únorovým číslem Apetitu vám poslední zimní měsíc uteče jako voda! Příležitostí a důvodů ke zkoušení nových receptů se najde celá řada... S netradičními kousky masa si užijte nezapomenutelný masopust, na Valentýna královsky posnídejte v posteli a masopustní úterý, kterému se v některých zemích přezdívá Pancake day čili palačinkový/lívancový den, si zpříjemněte těmi nejlepšími nápady na palačinky a lívance z celého světa. To však samozřejmě není vše! Vychutnejte si nové recepty s oblíbenými fazolemi, neodolatelné jablečné dezerty či lahodné speciality ze sýra, které vás v zimě zasytí a pohladí po duši. Nezapomeňte také nalistovat další díl naší Cukrárny. Petra Stahlová vás tentokrát naučí opravdovou klasiku – legendární věnečky Paris-Brest.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Hra o jablka

Zužitkujte jablka, která už touhle dobou nebývají v nejlepší kondici. Rozvařte je na jablečné pyré a snězte jako přesnídávku nebo použijte jako základní kámen zdravých moučníků – díky pyré budou přirozeně sladké a krásně vláčné.

Opomíjená masa

Vnitřnostem a ,divným‘ kusům masa se souhrnně říká droby. Až ochutnáte pokrmy, které jsme z nich připravili, dáte nám za pravdu, že jsou opomíjeny zcela neprávem.

Sytý, syn, sýr...

Nebudeme vás trápit vyjmenovanými slovy po S, ba právě naopak! Rozmazlíme vás luxusními sýrovými pokrmy. Roztékající se sýr (stejně jako horká čokoláda) totiž spolehlivě navodí absolutní blaho.

S palačinkou kolem světa

‚Pancake day‘ se sice slaví především v anglosaských zemích, ale palačinky se dělají všude na světě. Je libo ruské bliny, nadýchané japonské lívanečky nebo milované lívance Elvise Presleyho?  

Přidat komentář