Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2018/3

Přivítejte jaro s březnovým číslem Apetitu, který je plný svěží inspirace a nápadů, jak si tím nejlahodnějším způsobem zpříjemnit den od rána až do večera a jak snadno a hravě odlehčit jídelníček. Rozmazlování zahájíme neodolatelnou snídaní! Každému se přece vstává lépe, když na něj na stole čeká talíř syté obilné kaše či vaflí, které jsou dokonale vláčné uvnitř a křupavé na povrchu. V novém vydání ovšem samozřejmě nechybějí ani recepty na vyvážené obědy, lehké svačiny plné živin či bleskové večeře, které zaručeně zaženou jarní únavu na ústup. Dalšími neoddiskutovatelnými hvězdami březnového čísla jsou pak datle Medjool a stále populárnější kadeřávek. Připravili jsme pro vás i jednu stylovou party, pro kterou jsme měli tu nejkrásnější záminku. Začátek jara v podání Apetitu vás zkrátka bude bavit!

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Váš nový zdravý život

Blížící se jaro je nejpříhodnější doba pro lehkou a příjemnou změnu jídelníčku. V březnovém čísle najdete ověřené tipy a recepty pro energii a zdraví, díky kterým se budete brzy cítit líp a fit.

Baby party

Důvod k oslavě se v redakci vždycky najde – a tím nejlepším je samozřejmě očekávané narození miminka naší šéfredaktorky.

Milujeme vafle!

Dát si je můžete k snídani či jako dezert. Jejich příprava je supersnadná a garantujeme vám, že vás nikdy neomrzí, spíš naopak – budete vymýšlet další a další varianty těsta i zdobení.

Háje v poušti aneb Za datlemi Medjool do Izraele

Do Svaté země se jezdí na poutní místa za památkami a koupáním v Mrtvém moři. To všechno stojí za to, ale je tu ještě jeden nečekaný zážitek: datlové plantáže.

Přidat komentář