Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2018/6

Užijte si s námi začátek léta! Červnové vydání Apetitu, na jehož obálce září legendární jahodový dort Fraisier, vychází už 16. 5.! Vydejte se s námi na gurmánskou cestu po Evropě a nechte se okouzlit místními specialitami. Také si nezapomeňte vychutnat sladké červené jahody v mnoha podobách nebo neokoukané kedlubny v lahodném originálním pojetí. Nové číslo také odhalí dlouho očekávané výsledky soutěže o nejlepší cheesecake! A samozřejmě v něm nechybí ani velký průvodce 8. ročníkem Apetit pikniku, který se koná už 16. 6. v pražské Grébovce. Nalaďte se s námi na piknikovou atmosféru a přijďte se za námi podívat!

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Kedlubny

Šťavnaté a křehké mladé kedlubně rovnou po vytažení ze záhonku se vyrovná máloco. To ale neznamená, že se s kedlubnami nedají dělat hotové divy v kuchyni! Přesvědčíme vás, že tahle opomíjená zelenina je dokonale všestranná.

Cesty za jídlem

Léto je na dohled a s ním otázka, kam se vydat na prázdniny. Pokud stejně jako my vybíráte vysněné destinace podle toho, jak dobře se v daném místě jí, možná vám v rozhodování pomohou tipy redakce, která pilně ochutnávala po celé Evropě.

Jsou tady jahody!

Nemůžeme se dočkat, až se na záhonech začervenají šťavnaté jahody. Ale tohle štěstí trvá jen chvilku! Nepropásněte jahodovou sezonu a vyčarujte z úrody moučníky nebo zmrzlinu.

Ochutnejte a těšte se na Apetit piknik!

Třetí červnovou sobotu naplníme park Grébovka stánky s těmi nejúžasnějšími lahůdkami – někteří prodejci patří mezi stálice, někteří jsou zase našimi novými úlovky. Už se nemůžeme dočkat! Abychom vás také naladili, máme pro vás malou ochutnávku toho, co vás s námi čeká...

Přidat komentář