Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR míří na světovou soutěž v Singapuru

Po zhruba ročním trénování v Národním zemědělském muzeu se národní tým chystá na gastronomickou soutěž v Singapuru.

Tipy na víkend: Mint Fashion Market v Brně, Polívkování a Historické cukrárny

Začíná se oteplovat. I proto vám po krátké pauze opět přinášíme gastro tipy na víkend.

Podle čeho vybírat ovoce a zeleninu

Narazíte občas v obchodě na ovoce a zeleninu, které je sice v akci, ale je tvrdé a nedozrálé a vy nevíte, zda se vyplatí jej koupit? Připravili jsme pro vás malý tahák, jaké potraviny můžete kupovat a nechat třeba dozrát doma, a jakým se naopak vyhnout.

Cenu Hotel roku Restaurace 2018 získává... Art & Design MIURA hotel! + SOUTĚŽ

Letos poprvé bylo v rámci udílení cen Czech Hotel Awards - Hotel roku 2018 vyhlášeno i ocenení pro nejlepší hotelovou restauraci. Vy máte nyní jedinečnou příležitost vyhrát voucher na 7chodové degustační menu pro dva právě ve vítězné restauraci Art & Design MIURA hotelu.

Jaké víno podávat k velikonočnímu menu?

Sommelier Vín Apetit pro vás vybral ideální vína k jednotlivým chodům naše jarního svátečního menu!

Jak párovat víno s jídlem?

Dobré víno a dobré jídlo. Dvě věci, které k sobě patří stejně jako slunce k létu, sníh k zimě nebo bublinky k šampaňskému. Najít správnou kombinaci vína a jídla se na první pohled může jevit jako něco složitého a náročného, ale ve skutečnosti je to hlavně zábava. Stačí, když se budete držet rad a doporučení odborníků z Vína Apetit.

Tipy na víkend: Karneval chutí a Gril a pivo

Kam si o víkendu dojet uspokojit chuťové buňky?

Jaké víno nalít do sklenek k nedělnímu obědu?

Sommelier Vín Apetit pro vás vybral ideální vína k jednotlivým chodům našeho nedělního menu!

Tři dny nákupní horečky - propadněte Shopping Fever! Slevy i na kuchařky Apetit!

Představte si tři dny plné nákupů a 230 exkluzivních nabídek ve více než 2400 obchodech po celém Česku i Slovensku. To je letošní Shopping Fever.

Projekt Stůl pro jednoho dopřává lidem bez domova jídlo z restaurací

Přemýšleli jste někdy nad tím, co asi jedí lidé žijící na ulici a jak bychom jim my ostatní mohli pomoci?

Velikonoce na stole

Ačkoliv jsou Velikonoce původně spjaty s náboženstvím a zmrtvýchvstáním, postupem doby se silně křesťanský svátek stal hlavně oslavou a první jarní vlaštovkou probouzející se přírody. Pro milovníky dobrého jídla jsou Velikonoce vlastně i takovým malým gastrosvátkem.

Hvězdný Michelin i letos ocenil české restaurace!

V Budapešti bylo představeno nejnovější vydání gastronomického průvodce Michelin „Main Cities of Europe 2018“.

Známe nejlepší hotely roku 2018!

V pondělí 19. března 2018 se v Martinickém paláci na Hradčanském náměstí v Praze, uskutečnil galavečer udílení cen Hotel roku 2018.

MAKRO se mění. Prodejny jsou plné inspirace.

Prodejny MAKRO jsou místem, kde se mohou setkávat maloobchodníci i profesionálové. Nový koncept MAKRO Inspirace má za cíl přinášet novinky, informace a inspiraci z oblasti gastronomie. MAKRO tak reflektuje potřeby svých zákazníků a přizpůsobuje jim sortiment i vzhled prodejen.

Kuchařský tým Spices představuje nové menu!

Stephen Senewiratne nezahálí a spolu se svými zástupci, Michalem Horváthem a Filipem Kočím, představují od března zcela nové menu restaurace a baru Spices.

Hurá, tekutá jablka!

Není to tak dávno, kdy cider u nás znal málokdo a ještě pod názvem jablečný burčák či jabčák. Na rozdíl od zemí jako Francie nebo Velká Británie, které jsou ciderovými velmocemi, nemělo pití tohoto nápoje u nás velkou tradici.

Medicína pro vaši myčku: Jak ji udržet ve formě?

Myčka nádobí je nezbytným doplňkem každé moderní kuchyně. Šetří peníze, přírodu i čas, který můžete věnovat rodině. Ale i tento užitečný přístroj potřebuje péči, aby dobře sloužil a při každém spuštění dokonale umyl nádobí.

Na Pražském hradě se degustovala prestižní vína

Únor patřil jako již tradičně velké vinařské degustaci Audience Grand Cru Classé Bordeaux 2015, která je událostí roku pro milovníky francouzských vín a zájemce o investiční vína. Na 35 nejprestižnějších vinařství z Bordeaux – tentokrát skvělý ročník 2015, uvedl pořadatel a jednatel společnosti Merlot d‘Or Zlatko Míčka se svojí obchodní partnerkou Dianou Sixtovou.

MAKRO rozšiřuje prodejní koncept MAKRO Inspirace. Všechny prodejny se postupně promění

Velkoobchodní prodejny MAKRO ČR projdou kompletním re-designem. Proměny se po Stodůlkách (září 2017) dočkají nejdříve pobočky v Ostravě, Brně, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem a ve Zlíně (březen 2018). Do sortimentu všech poboček bude navíc průběžně zalistováno 1500 nových položek.

Akce Polívková smršť pomůže lidem po cévních a mozkových příhodách

Již posedmé bude prostor před OC Smíchov na Andělu patřit předním českým kuchařům, výborným polévkám a hlavně dobré věci. Gastro benefice s názvem Polívková smšť prodejem polévek pomáhá lidem, kteří si sami nemohou spolufinancovat neurorehabilitaci v centru ERGO Aktiv.

Stránky