Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Fooblogeři budou vařit na podporu lidí s handicapem

Pro dobrou věc se spojili známí čeští foodblogeři a nezisková organizace Zajíček na koni o.p.s.
18. 5. 2017

Přední čeští foodblogeři svou báječnou kuchyní budou pomáhat dobré věci. Každý měsíc budou v kavárně Café AdAstra na pražské Výtoni vařit charitativní menu v rámci projektu Pomáháme večeří.

12 českých foodblogerů bude postupně jednou měsíčně bez nároku na honorář společně se zaměstnanci s handicapem vařit pro veřejnost tříchodové menu. Výtěžek z akce poputuje na podporu zaměstnávání osob s handicapem, konkrétně na projekt organizace Zajíček na koni, o.p.s Kavárna, která zaměstnává právě handicapované jedince.

Akce je přístupná i pro veřejnost

Projekt Pomáháme večeří začal v září 2016. O té  doby se v kavárně Café AdAstra, na adrese Podskalská 8, Praha 2, pořádá každý měsíc jedna večeře. Pokud byste akci chtěli navštívit, můžete. Je však nutné si místo včas rezerovat. Počet míst je omezený.

„Další večeře se bude konat 8. června, kdy bude své speciální charitativní menu vařit Filip Sajler. Na konci června připraví své cestovatelské menu Lenka Klicperová a Vašek Sůra,“ říká Lenka Mansour z neziskové organizace Zajíček na koni.

Z projektu Pomáháme večeří by časem také měla vzniknout i kuchařská kniha s recepty, které se v rámci projektu uvařily. Zisk z ni by měl opět putovat na podporu zaměstnávání lidi s handicapem v Café AdAstra.

Související

Blogerka Monika o celiakii: Za foodblog vděčím své nemoci

Monika Menky je česká foodblogerka, která si čtenáře získala svými vyladěnými bezlepkovými recepty.
reklama

Přidat komentář