Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend: Food film festival, Vepřobraní a Čokoládový festival

Poslední říjnový víkend přináší další gastro tipy.
25. 10. 2017

Food film fest

28.10. 2017, Národní tecnická knihovna, Praha

Food film fest je ve svém mezioborovém přístupu unikátem nejen v českém, ale pravděpodobně i světovém měřítku. Tématem festivalu je hledání cest k potravinám: zdraví, molekuly, živé procesy a souvislosti. Festival probíhá uprostřed vysokých škol, v samotném epicentru vědění, hledání a vzdělávání a kromě akademické teorie nabízí i tu nejzemitější praxi.

K promítaným filmům, budou moci návštěvníci ochutnat tématická jídla. Projekce filmu „Barbecue“ bude ovoněná masem z grilu připraveným šéfkuchařem Zdenkem Marcínem, pravou rukou Romana Vaňka z Pražského kulinárního institutu. Na své si ale přijdou i vegani či milovníci pálenky. Projekcí je totiž připraveno hned několik. 

Celodenní Food film fest přestaví 28. 10. v Národní technické knihovně filmy a diskuse s těmi nejlepšími experty ze světa teorie i praxe, kteří se z nejrůznějších úhlů pohledu zabývají otázkami potravin, zdraví a kvality.

Účast na projekcích a doprovodném programu je zdarma, degustace jsou placené. Rezervace míst v sále a degustací na www.foodfilm.fest

Vepřobraní aneb Největší vepřov hody pod širým nebem

28.10.2017, Smíchovská náplavka, Praha

Pokračování úspěšného březnového Vepřobraní se uskuteční 28.října na Smíchovské náplavce. Největší vepřové hody pod širým nebem navazují na první ročník, který se uskutečnil na náplavce v březnu. Můžete se těšit nejen na klasické zabíjačkové speciality jako je jitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar, ale také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka, a tak budete moci ochutnat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky.

Kuchaři vám dále naservírují speciality jako trhané vepřové, porchettu, plněné pelmeně a segedínský guláš. Návštěvníci také ochutnají maďarskou mangalicu, italské prosciutto, španělský salchichon či iberskou šunku. Vše se bude hojně zapíjet hořkým pivem, ciderem a svařeným vínem. Sladkou tečkou budou kynuté buchty, koláče a frgály. Těšit se také můžete na ukázku výroby jitrnic a ovarů přímo od řezníka.

Vstupné: 50Kč (děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP zdarma)

Čokoládový festival ve Valticích

27.10. - 29.10. 2017, pátek 14:00 – 17:00, sobota a neděle 10:00 -17:00, Zimní jízdárna zámek Valtice

Milujte čokoládu a ve vaší kuchyni zastává velmi významné místo? Pak by vám neměl ujít čokoládový festival, který se tento víkend koná v jízdárně zámku Valtice. Čeká vás nejen výstava a historie čokolády, vaření s ní, ale i spousta stánků prodávající tuto skvělou pochutinu. Samozřejmostí jsou ochutnávky, ale i workshopy či cukrářská vystoupení.

Vstupné: 60 Kč dospělí, studenti a důchodci 35 Kč. Děti do 6 let a držitelé karty ZTP zdarma. 

Přidat komentář