Povidla bez míchání

Recept je to bezpracný a totálně dokonalý. Koupíte švestky, dáte do kastrolu, zasypete cukrem, zalijete octem, a můžete jít relaxovat! Povidla se vaří a vaří, na konci je jen zakápnete rumem, přidáte skořici, a máte hotovo.

Vydání: 2009/10
Autor: redakce Apetitu
Hodnocení:
38 (hlasů)
Náročnost: Velmi snadné
Počet porcí: Na 6 sklenic o objemu cca 330 ml
Doba přípravy: Více než hodinu
Odležení: 24 hodinVaření: 6 hodinPlnění: 15 minut
Příprava 0:15

Ingredience

  • 6 kg švestek
  • 1 kg krupicového cukru
  • 250 ml octa
  • 1 vrchovatá lžička mleté skořice
  • 100–150 ml tuzemského rumu

  Příprava jídla

  1. PECKY PRYČ 
  Švestky vypeckujte  a dejte do největšího a nejširšího hrnce, který máte. Zasypte je cukrem a zalijte octem. Od této chvíle nemíchejte. Přiklopte a nechte 24 hodin stát – raději v chladu, aby nezkvasily.

  2. VAŘTE 
  Hrnec bez poklice postavte na sporák (v ideálním případě na kamna) a přiveďte k varu. Hodinu vařte co nejprudčeji, poté teplotu snižte, přiklopte a vařte pět hodin na nejnižším plameni. Nemíchejte!

  3. PŘIDEJTE SKOŘICI A RUM 
  Povidla rozmíchejte tyčovým mixérem, přidejte skořici a rum, promíchejte a plňte sklenice. Musejí být čisté a absolutně vysušené. Povidla by měla sahat centimetr pod okraj.

  4. ZAVÍČKUJTE
  Na povrch každé skleničky kápněte trochu tuzemského rumu, zajistí lepší trvanlivost. Zavíčkujte, naplněné skleničky otočte dnem vzhůru a nechte je do druhého dne vychladnout.

   

   

   

  Nahlásit chybu v receptu

  Ochutnejte také

  Sladkokyselé švestkové čatní se šalotkami na červeném víně

  16x povidla a co s nimi!

  Komentáře

  Obrazek uzivatele
  Hrnec na odpis - po hodinovém vaření na max bez míchání (Varna deska). Po výměně hrnce a následném michani, hotovo celkem rychle, když pominu jemně "karamelovou" příchuť. Dodala bych ze 6 kg svestek se vám určitě nevejde do běžného hrnce, který mate ve skříni. Ten je tak max na 3 kg a to ještě s rizikem kontaminace okolí během vaření. Bezpracne to rozhodne nebylo...

  Přidat komentář