Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Naučte se domácí ochucenou majonézu

Skvělá k fish & chips, burgerům i opékané zelenině.
28. 4. 2014

Na domácí majonézu dejte do mísy 2 žloutky, 1 lžíci dijonské hořčice a 1 lžíci vinného octa. Osolte, opepřete a prošlehejte. Za stálého šlehání přilévejte pomalu olivový olej (přibližně 280 ml), až vznikne hustá majonéza. Do ní přidejte najemno nasekanou malou šalotku a 2 malé, najemno nakrájené nakládané okurky (cornichon). Na závěr dochuťte pár kapkami citronové šťávy a trochou nasekaných bylinek (petrželka, kerblík, pažitka).
 

NĚCO NAVÍC


Bojíte se, aby se vám majonéza nesrazila? Zaručeně hladkou a krémovou majonézu přípravíte snadno. Potřebujete jen jednoho šikovného pomocníka, a to tyčový mixér. Všechny přísady (žloutky, hořčici, ocet a olej) navrstvěte do úzké vyšší nádoby, která v ideálním případě kopíruje šířku spodní části tyčového mixéru. Mixér zapněte a pomalu táhněte směrem nahoru. Voilà, vaše domácí majonéza je hotová. Dochuťte ji tak, jak máte rádi.

 

Komentáře

Obrazek uzivatele
Majoneza je super. Bylo by možné, prosím, přidat ikonku na zařazeni do kuchařky, ať to nemusím pokaždé vyhledávat:-) Dekuji
Obrazek uzivatele
Dobrý den, paní Fialová,
máme velkou radost, že se majonéza osvědčila :-)! Bohužel se jedná o článek, nikoli recept, proto si nejsem jistá, zda bude ikonku možné přidat, ale zeptám se! Za celou redakci přeji krásné léto.
Obrazek uzivatele
Děkuji, Vám taky hezký zbytek léta.

Přidat komentář