0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5 pražských restaurací, kde se najíte dobře a levně

5 pražských restaurací, kde se najíte dobře a levně
sdílet:

Objevili jsme několik pražských podniků, kde vaří skvělá jídla za příjemnou cenu. Ideální, když si chcete užít i v týdnu před výplatou.

Autentické Mexiko

Parta kamarádů z Mexika si v Praze 3 zařídila malý prostor, kde své návštěvníky občerstvuje autentickými mexickými pokrmy.

 • Ochutnat můžete tacos, burritos, tortas nebo pravé mexické polévky. Více info na Facebooku.
 • Minus podniku: Málo míst k sezení

Nenáročné posezení

Vršovická kavárna a bistro Café Sladkovský má velmi příjemnou atmosféru. Stálé menu nabízí cestu téměř kolem celého světa, od italských těstovin přes americké burgery až po marocké speciality, a to vše za příznivou cenu.

 • V interiéru kavárny najdete i použité knihy, jejichž koupí přispějete na některý z pražských domovů pro seniory. 
 • Rezervace vždy nutná, někdy i pár dní předem. Kontakt najdete tady.

Za českou klasikou

Skvělým podnikem, kam zavést přátele z cizích zemí, je jednoznačně žižkovský hostinec U Vodoucha. Svou nabídkou připomíná nedělní maminčino vyváření a jejich kynuté ovocné knedlíky jsou skoro (aby se babička neurazila) jako od babičky. Menu doplňuje velký výběr chuťovek k pivu i piv samotných. Doporučujeme jejich nakládaný hermelín a domácí paštiku. Denní i stálé menu najdete zde.
Dejte si pozor na: Kuchař vaří českou kuchyni báječně, ale těstoviny a saláty nás nenadchly.

Indický oběd

Kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad najdete indickou restauraci The Pind, která během poledne nabízí svým návštěvníkům menu all you can eat (neboli sněz, co můžeš) za krásných 109 Kč.

 • Uvnitř restaurace najdete bufetový stůl s indickými plackami, chlebem naan, salátem a jogurtovou zálivkou a klasickými sytými indickými jídly, jako jsou chana masala, chicken masala, karí, dhál atd. 
 • Obsluha neovládá perfektně český jazyk. Angličtina se vám bude hodit.

Velký výběr polévek

Karlínská Polévkárna funguje již několik let a její popularita pořád stoupá. Každý den nabízí několik druhů polévek – české, zahraniční, v klasickém podání i ve zdravější verzi. Mezi naše nejoblíbenější patří třeba ruský boršč, kuřecí estragonová nebo mrkvová se zázvorem.

 • Polévky se podávají v různě velkých miskách a podle toho se odvíjí i cena. K šálku horké polévky si můžete zakousnout gruzínské chačapuri – chlebové placky plněné sýrem. Více info tady.
 • Nebýhodou je málo míst k sezení a dlouhé fronty v době oběda.

Související články

Autor: nikita.rybova

Apetit magazín

Jak připravit pravé italské tiramisu?
 • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
 • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
 • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit