Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Pojďte degustovat české pivní speciály

Pojďte degustovat české pivní speciály

První ročník Žižkovského pivobraní představí piva malých českých pivovarů.
8. 6. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Pivních festivalů je vždy v jarním a letním období nespočet a mnohdy je těžké si mezi nimi vybrat. Nás zaujalo Žižkovské pivobraní, které proběhne v pátek 8. a v sobotu 9. června v parku Parukářka na pražském Žižkově. Festival je výjimečný tím, že na něm najdete pouze produkci malých českých pivovarů, kterou většina pražských návštěvníků pravděpodobně ochutná poprvé. Z píp poteče třeba pivo výrobců Plzeňský pašák, Podskalská koza nebo Slepý krtek.

Od Žižkovského pivobraní nečekejte velkou pivní akci s umělohmotnými kelímky, ale kultivovanou degustaci ze třetinkových skleniček. Pořadatelé lákají nejen skutečné milovníky pivního moku, ale i abstinenty, kteří mohou ochutnat české limonády ze sortimentu malých výrobců. Pro rodiny s dětmi bude připraveno moderní dětské hřiště s nejdelší skluzavkou v Praze, dětské divadélko a výtvarné dílny. Festival obohatí vystoupení několika známých kapel, jako jsou Charlie Straight (známá i z říjnového Apetit pikniku), rockoví mistři Blue Effect v čele s Radimem Hladíkem, zpěvák Xindl X nebo legendární Hudba Praha.

V neděli 10. června na festival Žižkovské pivobraní naváže sběratelský Pivní bleší trh, který se koná na náměstí Jiřího z Poděbrad v místě farmářského tržiště.

Více o programu najdete na www.farmarsketrziste.cz.

Připravila Irena Vaňková

Přidat komentář