Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
To nejlepší z českých krajů i ve vašem městě

To nejlepší z českých krajů i ve vašem městě

Pojízdná prodejna s regionálními potravinami vyrazila na cesty.
19. 7. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Ty pravé a ryze české regionální potraviny můžete již nyní koupit v pojízdné prodejně, která vyrazila na dvouměsíční cestu po celé České republice. Navštíví na čtyřicet českých a moravských měst a svoji tour ukončí 15. září v Hradci Králové.

Prodejna s mottem „To nejlepší z našeho kraje“ přijede do vašeho města buď na náměstí, místní pouť, jarmark, nebo na farmářské tržiště. Ve speciálně upravené pojízdné prodejně můžete koupit prémiové uzeniny, čerstvé pečivo, cukrářské výrobky, kvalitní sýry, lihoviny a další pochutiny, jako třeba jogurt Agroláček z Jihočeského kraje, Židlochovickou zlatou paštiku, český med, bylinný likér Madam z Karlovarska nebo nefiltrované pivo s přídavkem medu z Jihomoravského kraje.

Označení Regionální potravina získávají jen ty nejkvalitnější české výrobky, které mají vazbu na svůj kraj a jsou vyrobeny nejméně ze 70 % z místních surovin. Ministerstvo zemědělství tuto značku udělilo během tří let více než dvěma stovkám výrobků ze třinácti krajů České republiky.

Více informací o Regionálních potravinách a seznam měst, které prodejna navštíví, najdete na www.regionalnipotravina.cz.

Připravila Irena Vaňková

Přidat komentář