Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Máj patří růžovým vínům

Máj patří růžovým vínům

K romantickému měsíci patří svěží víno. Rosé se u nás těší vzrůstající oblibě. Víme, kde ho v následujících dnech ochutnat.
14. 5. 2013 | Autor: redakce Apetitu
Růžový máj na Jiřáku
Farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech nabídne 18. května kromě tradičního zboží také růžová vína. Přijďte ochutnat a zatančit si ve swingové tančírně s živou hudbou.

Slavnosti růžového vína
V sobotu 25. května se ve Valticích konají již potřetí Slavnosti růžového vína. Nabídnou degustace i doprovodný program.

Dny růžových vín v Mikulově
Ve dnech 31. května a 1. června zrůžoví i jihomoravské město Mikulov. K ochutnání bude několik desítek tuzemských rosé. Vstup na akci je zdarma, tak si naplánujte výlet. 

Když víno zrůžoví


V minulosti vznikla pověra, že růžové víno vznikne smícháním vína bílého a červeného. Růžové víno neboli rosé však představuje samostatnou kategorii vín a vzniká krátkou macerací modrých hroznů. Tento výrobní proces dává vzniknout vínům lehčího charakteru a výraznější chuti, která se výborně hodí k popíjení na jaře a v létě. Velkým propagátorem růžových vín u nás je znojemský vinař Jiří Hort. Více o růžových vínech najdete například na www.ruzove.cz.

Přidat komentář