Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Kavárna Potmě již podruhé na kolech

Kavárna Potmě již podruhé na kolech

I letos vyjela do českých měst ztemnělá kavárna Potmě, kde si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, jaké to je, být slepý. Pozor, v Praze jen do čtvrtka!
16. 5. 2013 | Autor: redakce Apetitu

V úterý 14. května vyjela po dlouhé zimní pauze pojízdná kavárna Potmě. Její první zastávkou bylo náměstí Míru v Praze a mezi prvními zákazníky byly zpěvačka Aneta Langerová a herečka Ivana Chýlková. Kavárnu máte šanci na stejném místě navštívit ještě během dnešního dne, tedy 16. května, až do 20 hodin. Poté se vydá na dlouhé mimopražské turné. Její další přímou zastávkou bude Zlín, poté Ostrava, Liberec, Panenský Týnec, Brno, Jičín a svoji cestu zakončí 28. září na olomouckém Horním náměstí. Celou cestu můžete sledovat na www.svetluska.net.

Odkud přijela


Kavárna Potmě vznikla minulý rok pod záštitou mateřského charitativního projektu Světluška, který pomáhá zrakově postiženým lidem. Ve zcela ztemnělém autobuse organizátoři vytvořili kavárnu, kam se můžou přijít podívat právě ti, kdo si chtějí slepotu zkusit na vlastní kůži. Nevidomý číšník zákazníka zavede dovnitř autobusu, kde ho posadí ke stolu a vysvětlí, kde se co nachází. Když přináší nápoje, ozývá se Beethovenova Eliška – hudba je pomůckou k určení hladiny nalévaného nápoje. Aby obsluhující předešli dohadům, platí se až venku na světle. Pro každého návštěvníka platí jednotná cena 170 Kč, kterou se přispívá právě na nadaci Světluška. Pokud se chystáte kavárnu navštívit, přijďte raději s časovou rezervou, bývají zde dlouhé fronty.

Připravila Nikita Rybová

Přidat komentář