Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Krajem vína: Lednicko-valtický areál

Krajem vína: Lednicko-valtický areál

Nejen relax, ale i romantickou atmosféru očekávejte při vinné expedici po Moravě napříč různými uměleckými slohy. Doporučujeme vzít kolo s sebou!
31. 7. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Již tuto sobotu 3. srpna startuje další díl seriálu Krajem vína: Letní putování vinařskými stezkami Lednicko-valtického areálu. Před oficiálním startem v 10 hodin je třeba se registrovat a zakoupit cyklopas za 90 Kč. Pak si stačí jen vybrat ze tří nabízených tras – dvě jsou pro cyklisty (44 km a 27 km) a jedna pro pěší (16 km).

Trasa a program


Hned na první zastávce na vás dýchne krása historie a stavebního umění minulých časů. Zámečkem Rendez-vous vás každou hodinu za vstupné 50 Kč provede průvodce. Pak šlápněte do pedálů, po cestě navštívíte mnoho dalších památek okolí, např. zámek Lednice, Janův hrad, Sedlec nebo Úvaly. Na všech místech se můžete zastavit, odpočinout a ochutnat regionální vína, která budou připravena k degustaci. Cílem výletu je zámek Valtice, kde bude Cech valtických vinařů prezentovat svá vína. Více informací najdete zde.

Lednicko-valtický areál


Úchvatný areál patří k nejoblíbenějším turistickým cílům jižní Moravy. Kombinací přírody a historických památek láká Lednicko-valtický areál turisty i cyklisty, kterým nabízí dobře udržovanou síť cyklostezek. Místní navštěvují i přilehlé obce, ale většinou se soustředí právě na okruhy doporučené areálem, jejichž úplný seznam najdete zde. V horkých dnech si můžete zapůjčit loďku a nebo se zchladit v místním Mlýnském rybníce. Areál také nabízí projížďky na koních a ponících, vyberete si ze tří tematických tras. Po zážitky nabitém dni si můžete odpočinout u skleničky valtického vína v zámeckých sklepech.

Připravila Nikita Rybová 


Přidat komentář