Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Slavnosti lesních plodů na Jiřáku již tuto sobotu!

Slavnosti lesních plodů na Jiřáku již tuto sobotu!

Vůni a chuť lesa můžete okusit již tuto sobotu na Jiřáku v Praze, kde se konají Slavnosti lesních plodů. Jestli přijde Krakonoš, to nevíme, ale s námi se tam určitě potkáte!
1. 8. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Les v centru města


První sobotu v srpnu přivítá farmářský trh na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze další ročník Slavností lesních plodů. Ochutnáte i nakoupíte všechny dobroty z lesa – od malin, ostružin, jahod a borůvek až po houby. Minulý rok si stánkaři připravili i různé speciality, třeba zavařené houby, ovocné knedlíky, marmelády, zmrzliny, koláče a buchty. Na to všechno se můžete těšit i letos.

Les pro děti


Vezměte s sebou děti – bude pro ně připravena speciální dílna na téma Les a jeho bohatství a divadelní představení. Ani dospělí nepřijdou zkrátka, mohou ochutnávat za doprovodu živé tematické muziky, jejíž pravou tvář pořadatelé tají. Tak se nechme překvapit! Více informací najdete na www.farmarsketrziste.cz.

Les u vás doma


Zaujal vás nápad lesa uprostřed města? Připravte si dobroty z lesních plodů doma. Houby můžete marinovat, grilovat a podávat s kozím sýrem nebo z nich připravte tradiční, nezaměnitelnou kulajdu (recept). Z ostružin svařte hustý džem, který vám v zimě připomene léto, z borůvek upečte koláč se zakysanou smetanou (recept) a v horkých srpnových dnech vytáhněte recept na borůvkovou zmrzlinu s limetkou a malinové osvěžení pro dospělé (recept). A chovejte se v lese slušně, nikdy nevíte, kdy vás hlídá sojka!

Připravila Nikita RybováPřidat komentář