Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Prague Wine Week 2014, týden vína v Praze

Prague Wine Week 2014, týden vína v Praze

Po sedm dnů zasvětí pražské podniky svoji nabídku prémiovým vínům i jejich párování s degustačními menu.
24. 1. 2014 | Autor: redakce Apetitu

Již pošesté čeká Prahu týden vína. Festival Prague Wine Week 2014 začíná v pondělí 27. ledna. Zahájí ho galadegustace medailových vín ze soutěže Prague Wine Trophy v hotelu Crowne Plaza Prague, která proběhne od 15 do 20 hodin. Ochutnáte na 700 českých i zahraničních vín, která budou osobně prezentovat vinaři.

Víno a jídlo v tandemu


O medailová vína nepřijdete ani v průběhu festivalu. Restaurace, které se zapojí do Prague Wine Week 2014, nabídnou od pondělí 27. ledna do neděle 2. února speciální menu v kombinaci s vybranými víny. Například žižkovský podnik MOOD představí v tomto týdnu tři luxusní chody, které spáruje s burgundskými, španělskými a argentinskými víny. Restaurace RED Pif sladí tříchodové menu (kuře Montchovet, jehněčí konfit a dukátové buchtičky) s vínem z vinařství Gotberg. Za celé menu i s vínem zaplatíte v RED Pifu příjemných 450 Kč.Po skleničce


Novinkově se na letošním ročníku představí Degustační centrum Vinograf Wine Bar na Senovážném náměstí. Po celý týden zde budou rozlévat šampiony soutěže Prague Wine Trophy. V průběhu celého festivalu budete ve Vinografu potkávat domácí i zahraniční vinaře, třeba z Vinařství Volařík či Mikrosvín Mikulov. Z Německa přijede jeden z nejlepších moderních vinařů Michael Trossen.

Více o týdnu vína v Praze na www.pww.cz

REKLAMA

Přidat komentář