Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Sýrový den

Sýrový den

Želetava, město mléčných výrobků, zažije 6. června 2009 první Sýrový den plný zábavy a rekordů pro celou rodinu. Čeká vás pokus o vytvoření největšího českého tvarohového knedlíku, můžete se utkat i v soutěži o uvaření nejmenšího tvarohového knedlíku anebo se podílet na vytvoření největší sýrové květiny z plátků Želetava.
5. 6. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Co: Sýrový den Želetava
Kdy: sobota 6. června 2009 10.00–18.00
Kde: náměstí v Želetavě
Za kolik: zdarma

Patříte-li mezi milovníky rekordů, můžete se těšit hned dvakrát. Bude se vařit největší tvarohový knedlík v České republice. Navíc se můžete pokusit o vlastní rekord, stačí jen doma uvařít a na Sýrový den do Želetavy přivézt co nejmenší tvarohový knedlík. Ten musí být vyroben z tvarohového těsta a tvarohu Želetava. Náplň nejmenšího knedlíku musí být ovocná a po rozkrojení viditelná okem. Výherce této soutěže, kterého určí odborná porota, vyhraje let balónem. Tvarohové rekordy se uskuteční pod odborným dohledem agentury Dobrý den, která je zapíše do knihy rekordů.

Kromě rekordů se můžete těšit na kulinářské umění moderátora, baviče a milovníka dobrého jídla Ivana Vodochodského, který bude vařit z produktů Želetava. Vše můžete nejen ochutnat, ale i doma uvařit, protože na místě bude k dispozici kuchařka s recepty Želetava na každý den. Kreativci určitě ocení i sýrové inspirace od profesionálního aranžéra pokrmů, který pak společně s účastníky akce vytvoří obrovskou sýrovou květinu z plátků Želetava.

Pro děti bude připravena miniškola žonglování pod vedením driblingového mága Jana Skorkovského. Pro všechny hravé a soutěživé návštěvníky pak budou připraveny nafukovací atrakce, zábavné hry a „sýrové“ soutěže o zajímavé a chutné ceny. V odpoledních hodinách bude program doplněn o vystoupení skupiny Las Vegas.

Přidat komentář