Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2019/7

Léto je tu a zahrady i tržiště oplývají svěží zeleninou a zralým ovocem. Uvařte s námi báječná letní jídla z cuket a rajčat, naložte křehkou zeleninu a připravte pikantní čatní, které se bude skvěle hodit ke grilovanému masu. Vydejte se na reportáž k pohádkovému rybníku na Kokořínsku, kde možná nechytíte zlatou rybku, ale čerstvého pstruha, úhoře či jesetera vám tam uloví dva sympatičtí rybáři. Borůvky, višně a meruňky si vychutnejte v ovocných knedlících. Třešně, maliny, rybíz a broskve proměňte v božské dezerty. Zkrátka užívejte si léta plnými doušky!

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Učíme se od mistra

Šéfkuchař Jan Punčochář vás krok za krokem provede přípravou tafelspitzu se špeclemi a kedlubnovou omáčkou, a navíc vás pozve do své nové restaurace U Matěje. 

Ovocné blaho

Ovocné knedlíky patří k létu stejně jako koupání, náušnice z třešní a pusa fialová od borůvek. Kynuté, odpalované, tvarohové – znáte je všechny nazpaměť? Letos je zkuste trochu jinak. 

Nakládačka ke grilu

Do octa nemusíte zavářet jen okurky – což takhle pikantní květák? Raději kvasíte? Naložte si zeleninu. Anebo přebytky ze zahrádky přeměňte v pikantní čatní či čalamádu. 

Opojeni sluncem

Nemůžeme se nabažit šťavnatého, čerstvě dozrálého ovoce. Ve skvostných letních dezertech je neodolatelné. 

Přidat komentář