Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2020/10

Říjnové číslo, které vychází 16. 9., je tradičně věnováno především milované české kuchyni. Naučte se uvařit domácí povidla a upéct ořechovou bábovku, kynuté koláče nebo jablečné řezy tak dobře, jako to uměly naše babičky! Nebo rodinu překvapte neotřelým českým menu s tou správnou špetkou nostalgie. Pokud se ovšem chcete blýsknout a vyrazit všem dech, šéfkuchař Radek Hasman vás krok za krokem provede přípravou kachny s červeným zelím, jablkovým pyré a polentou. Nechybí ani inspirace na rychlé večeře, které stihnete připravit i po návratu z práce. Jejich společným jmenovatelem jsou tentokrát tolik populární brambory. Těšit se můžete i na ochutnávku z naší nové kuchařky Polévka je grunt, která vyjde na konci září.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

5 večeří z brambor

Je to ta nejobyčejnější surovina, kterou ale můžete využít na tisíc způsobů! Představujeme vám brambory v omáčce, jako přílohu, dozlatova upečenou pokličku i jako základ těsta.

Polévka je grunt

Někdo má rád krémové, jiný raději vývary, někdo potřebuje, aby v polévce stála lžíce, a jiný zase očekává, že bude na stole během chvilky. Tak či onak, miska horké polévky udělá dobře vždycky.

Nedělní chvilka nostalgie

Tohle české menu, vlastně dvě menu v jednom, v sobě snoubí naši klasiku, novější kuchyni i inspiraci od sousedů. Věříme, že si v něm to své najde opravdu každý.

Koláče jako od babičky

Kynuté koláče, voňavá bábovka, jablečné řezy nebo mrkvové šátečky, to je klasika, která nikdy neomrzí. Vytáhli jsme naše prověřené recepty na moučníky na poklidná nedělní odpoledne.

Recepty z vydání

Kedlubnovo-jablečný salát s koprem a jogurtem

Zelný salát s jablky nejspíš znáte. Kedlubny a jablka jdou dohromady přinejmenším stejně dobře a ještě k tomu se dají...

Polévka z pečených topinamburů, s jedlými kaštany a tymiánem

Polévka tak jemná, že se na jazyku doslova rozplývá...

Pečené batáty s harissovým jogurtem, oříšky a semínky

Máte-li možnost, upečte batáty přímo v uhlících v grilu anebo z ohníčku, stejně jako se to dělává s bramborami. Získají...

Vodnice pečené v solné krustě a hořčicovo-smetanová omáčka

Pečení v krustě zachová šťávu a koncentruje chuť. Krusta sice připomíná křupavé těsto, ale bohužel se nedá jíst,...

Ožehnuté mrkve s vlašskými ořechy a pomerančem

Mrkev a vlašské ořechy, jak je ještě neznáte!

Tmavý chlebíček s celerovou zmrzlinou a hruškami v karamelu

Jak vypadá dokonalé snoubení podzimních chutí? Takto! Zkuste si vychutnat zemitý celer, slaďoučké hrušky a voňavé...

Přidat komentář