Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2020/11

Během sychravých podzimních dnů přirozeně více tíhneme k teplu domova a jídlům, která nás pohladí po duši. Stránky listopadového Apetitu, který vychází 14. 10., jsou proto plné nápadů, jak bleskově vyčarovat hřejivou atmosféru plnou pohody. Vydejte se s námi na chatu, kde si v lůně přírody společně užijeme dokonale podzimní menu, užijte si bohatou dýňovou úrodu, zamilujte si zvěřinu i mleté maso a objevte nečekané kouzlo pepře. Těšit se můžete i na bláznivé halloweenské dezerty, při jejichž přípravě můžete bez obav popustit uzdu fantazii a ze kterých budou nadšené především děti.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Vše o mletém mase

Univerzální podoba masa, umleté ho totiž můžete využít na tisíc způsobů. Připravili jsme pro vás nejen recepty, ale hlavně spoustu praktických rad a tipů, se kterými se v mletém mase nikdy neztratíte.

Dýňová sezona

Tuzemské dýně jsou sice díky své trvanlivosti k mání od léta skoro do konce zimy, ale v čase kolem Halloweenu si na ně vzpomeneme přece jen častěji. Poradíme vám, jak chutně využít běžně dostupné druhy.

Přivítejte svatého Martina

Listopad, listopad, vítr fouká do zahrad, padá listí z jabloní, Martin jede na koni... Ať už vyrazíte zazimovat chatu, nebo na jednu z posledních procházek do lesa, máme pro vás skvělé menu, kterým můžete přivítat příchod zimy.

Ať žijí duchové!

Ať už slavíte anglosaský barevný Halloween, nebo v tichosti domácí Dušičky, pokaždé je to příležitost upéct něco dobrého. Není náhoda, že sladkostmi se v různých kulturách vzpomíná na zesnulé, na jejichž počest se pak dobroty snění...
REKLAMA

Přidat komentář