Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2020/5

V květnovém Apetitu najdete recepty na svěží májové menu nebo 5 večeří, v nichž hraje prim křehká a křupavá zelenina. Nechybějí sladké dobroty plné prvního letošního ovoce – těšte se na snadnou šlehačkovou roládu s jahodami či rebarborovou galetku. Hvězdou sezony je v květnu chřest. Čekají vás tipy, jak v kuchyni neplýtvat, a přitom se dobře najíst. Vyzkoušeli jsme za vás nákupy s ohledem k planetě, víme, jak využít do posledního kousku každou surovinu, a o tipy na šetrné vaření i recepty se s námi podělili autoři kuchařky Zachraň jídlo v kuchyni. Veronika Koko Šmehlíková zase čtenářům poskytla bonusové recepty a triky, které se nevešly do jejího televizního pořadu Menu pro Emu.

Apetit, napsáno s chutí

Upoutávky z Apetitu

Menu pro Emu

Recepty a triky, které jste na obrazovce neviděli. Čtyři díly – čtvero receptů: lasagne z grilu, lahodná polévka pro šestinedělky, super sendvič pro unavené táty, soba nudle pro maminky, které se vracejí do kondice. Navíc rady odbornice na výživu Václavy Kunové a bezva vychytávky Veroniky Koko Šmehlíkové – takový je exkluzivní pohled Apetitu do zákulisí televizního pořadu.

1 kuře, spousta receptů

Co všechno se dá podniknout s celým kuřetem, jak ho naporcovat a potom využít do různých jídel, tak aby nic nepřišlo nazmar. A k tomu 14 receptů!

Májový oběd

Svěží zelené menu pro nedělní pohodu na zahradě. Nebo na terase?

Konečně ovoce!

Sezonní dezerty jsou sladké jako políbení pod rozkvetlou třešní…
REKLAMA

Přidat komentář