Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2021/2

Prožijte s novým Apetitem, který vychází už 13. 1., ten nejlahodnější únor! S radostí se s námi prostřednictvím jeho stránek můžete vrhnout do masopustního reje i hodování, stylově oslavit čínský Nový rok i toho nejsladšího Valentýna. Nechybí ani recepty nabité vitaminy, které v zimě potřebujeme snad ještě více než jindy. Můžete také nahlédnout do dvou překrásných novinek – Velké knedlíkové kuchařky z dílny Jany Florentýny Zatloukalové a Petra Kosinera a nové cukrářské knihy Vše sladké Ivety Fabešové.

Apetit, napsáno s chutí

Upoutávky z Apetitu

Co jíst a vařit v únoru

V surovinách, které jsou u nás běžně dostupné po celou zimu, najdete spoustu zdraví prospěšných látek. Prozradíme vám, proč jsou tak výjimečné, a poradíme, po kterých sáhnout a přetvořit je ve skvělá jídla.

Rozpustilý masopust

S masopustním veselím je to letos poněkud nahnuté, a tak vám nabízíme aspoň zasněžené vzpomínky a k nim stylová jídla, která zvládnete doma.

Důkaz lásky

Čokoláda, maliny, vášnivá marakuja, bezé a kapka alkoholu. Zbožňované přísady, z nichž jsme sestavili ty nejsladší dezerty. Musíte do nich investovat i čas a úsilí – ale jak jinak dokázat, že někoho skutečně milujete?

Učíme se od mistra

Nová cukrářka restaurace La Cucina Paola Caddeo je hvězda na vzestupu. V šestadvaceti letech velí cukrářské výrobě La Cuciny a pro pekárnu Oh Deer bakery vymýšlí příchutě croblih. Nás naučila vláčné italské koblihy bomboloni.

Přidat komentář