Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2021/3

Březnový Apetit, každoroční posel dlouho očekávaného jara, vychází už 11. 2. Tentokrát navíc s přílohou doslova k sežrání – balzámem Manufaktura ve 4 různých variantách! Nové číslo jsme pro vás naplnili recepty plné barev a chutí, které vás po zachmuřené zimě doslova pohladí po duši a vlijí vám do žil novou energii. Nové vydání dosyta uspokojí i vaši touhu po cestách za exotikou. O rozhovor (a recepty) jsme tentokrát požádali Karolínu Fourovou, jejíž prvotina Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete, možná zcela změní váš pohled na jídlo. Spolu také nahlédneme do okouzlující modro-bílé kuchyně inspirované Dánskem a Řeckem a ukážeme si, jak vlastní kuchyň přeorganizovat tak, aby v ní byla radost vařit.

Apetit, napsáno s chutí

Upoutávky z Apetitu

Asijské nudle

Z pestré nabídky jihovýchodu a východu největšího kontinentu jsme vybrali čtyři zástupce nudlí a recepty, podle kterých si doma uvaříte jako v asijském bistru.

Ráno dělá den!

Mám ráda recepty, které jsou hotové během chvilky a na něž najdu většinu ingrediencí běžně doma. A přesně takové jsou i tyhle snídaně! Můžete si je tak připravit, kdykoli si jen vzpomenete, nejlépe o víkendu, kdy máte čas si je v klidu vychutnat...

Co jíst a vařit v březnu

Pórek čili pór zahradní patří u nás k podceňovaným druhům zeleniny, obzvlášť pokud jde o jeho vzrostlejší variantu, která nás provází předjařím. Ukážeme vám, o jaký poklad jste se doteď možná připravovali...

Sladký rituál

Chvilka s šálkem horkého nápoje je malý obřad. Duši přinese harmonii a klid, rozmazlí smysly a tělu dodá novou energii. Zkuste tentokrát vyměnit hrnek za dezertní lžičku!

Přidat komentář