Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Co stojí za perfektním vzhledem Penélope Cruz? Prozradila svůj jídelníček, díky kterému vypadá v 50 letech o mnoho mladší

Penelope Cruz
ZDROJ: GettyImages
sdílet:

Přezdívá se jí španělská kouzelnice nebo také Madonna z Madridu. I před padesátkou je stejně krásná, jako když se v šestnácti letech poprvé objevila ve filmu s názvem Šunka, šunka. Je právě tenhle masný produkt oblíbené jídlo Penélope Cruz?

Fanynka středomořské diety

Stejně jako Sophia Loren, Selena Gomez, Cameron Diaz, Catherine Zeta-Jones a spoustu dalších celebrit, i Penélope preferuje středomořský způsob stravování.

 • Středomořská kuchyně se dokonce od roku 2013 nachází na seznamu nemateriálního kulturního dědictví UNESCO.
 • Je založena na tradičních potravinách, které se už od pradávna jí na území států, jejichž břehy omývá Středozemní moře.
 • Mnoho studií už prokázalo, že středomořská strava může pomáhat hubnutí nebo předcházet infarktu, mrtvici či cukrovce 2. typu a tím podpořit dlouhověkost.
 • Jedná se o jídelníček plný čerstvého ovoce a zeleniny, celozrnných výrobků, libového masa a zdravých tuků (například z panenského olivového oleje či ryb). 
 • Středomořský životní styl také zahrnuje pravidelnou fyzickou aktivitu a minimalizaci stresu, což obecně vede k lepším psychickému stavu jedince.

Středomořská dieta à la Penélope

A co konkrétně má ráda Penélope? „Jím hodně ovoce, zeleniny a masa ze zvířat z ekologického chovu.“

 • Penélope dává přednost snídani s vyšším obsahem bílkovin než sacharidů a když snídá v restauraci, volí vejce se slaninou. Ale i doma je vajíčkům věrná – nejraději má sázená vejce s bezlepkovým anglickým muffinem a avokádem.
 • Na oběd volí libové maso, například rybu s velkým zeleninovým salátem. Někdy ho doplní i přílohou v podobě rýže nebo quinoy.
 • Na kulinářské poklady své země nedá dopustit a právě k večeři si nejčastěji pochutná na španělských jídlech s červeným masem, rybami či jehněčím. A občas si dopřeje červené víno a steak.

Dbá na pitný režim a zdravé svačinky

„Piji galony vody, což jsem dříve nedělala. Alkohol téměř nepiji a před desety lety jsem přestala kouřit. A vůbec mi to v životě nechybí.“  Kromě toho se herečka vyhýbá průmyslově zpracovaným potravinám, což je další z bodů, které charakterizují středomořskou dietu.

 • Kvůli nesnášenlivosti lepku se Penélope snaží omezovat i konzumaci pečiva a mléčných výrobků – její středomořský styl stravování je tedy o něco přísnější, než samotná dieta vyžaduje.
 • Ke svačině si obvykle dává mandle, arašídy nebo čerstvé ovoce – díky tomu ji „nehoní mlsná“ a nepodléhá svodům zpracovaných pochoutek.

Co může za její neutuchající energii?

V rozhovoru pro magazín InStyle Cruz prozradila, že její život a tělo kompletně změnila Bikram jóga. Kromě zeštíhlení a vytvarování postavy jí tento typ jógy, která se praktikuje v místnosti vyhřáté na 42 °C, přinesl i obrovské množství energie.

 • Vedle jógy se věnuje i silovému tréninku, během kterého se zaměřuje na posilování břicha a nohou.
 • Víc než posilovna ji ale baví tanec. Prý tančí dokonce několik hodin denně. A není se čemu divit, její lásku k tanci potvrzuje i fakt, že devět let studovala balet na Španělské národní konzervatoři.
 • Vypadá to, že spojení zdravé, výživné a chutné stravy s každodenní fyzickou aktivitou přináší své ovoce. Penélope Cruz je toho zářným příkladem.

Zdroje informací: La Española Olive Oil, Insider, Women's Health, Femme Nativa, Prevention, Hello Magazine

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

AD
V Karlových Varech si užijete nejen lázně, ale i gastro
 • Tipy na víkend

V Karlových Varech si užijete nejen lázně, ale i gastro

Staňte se hostem Hotelu Thermal v Karlových Varech a ponořte se do kulinářského ráje, kde se spojuje to nejlepší z tradiční české kuchyně s lahůdkami mezinárodní gastronomie. Objevte místní kulinářské tajemství v hotelové restauraci s...
Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Edice Apetit se rozrůstá o další novinku. Línou kuchařku jsme ušili na míru všem, kteří rádi dobře jedí, ale nemají čas nebo chuť trávit v kuchyni dlouhé hodiny. Kniha je plná receptů, které pravděpodobně znáte. My jsme je ale zjednodušili...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč