0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

4 nápady, jak z cukroví vytvořit dárek

Sada na výrobu vánočních dekorací v růžové a zlaté
ZDROJ: Visual Stories || Micheile, Unsplash
sdílet:

Tyhle sladké dárky potěší každého. Přitom kvůli nim nemusíte do obchodu ani e-shopu – cukroví už máte napečené a materiál a pomůcky ke tvoření určitě najdete někde doma v šuplíku. Tak šup do toho, sladká překvapení nejspíš zmizí hned po rozbalení.

Bonboniéra v origami krabičce

V každé rodině se připravuje alespoň jeden druh nepečeného cukroví, věříme, že ani ta vaše nebude výjimkou. Čokoládové lanýžky, kokosové kuličky nebo podobné dobroty naskládejte do krabičky a máte bonboniéru, o které se bude obdarovanému ještě dlouho zdát.

Jak na krabičku? Zadáte-li do vyhledávače heslo „krabička origami návod“, zobrazí vám spoustu nápadů, jak složit papírovou krabičku, ať už jste začátečník nebo pokročilý výtvarník. Krabičku můžete rozdělit ještě příčně a podélně, až vám vzniknou malé přihrádky na různé druhy cukroví. Některou z nich klidně naplňte miniaturními baňkami nebo jinými vánočními ozdůbkami. Snad se nikdo nesplete a nezakousne je spolu s lineckým.

  • Vše ozdobně zabalte, ovažte mašlí a přidejte osobní přání. Sladké Vánoce!

Perníková krajinka ve sklenici

Sněhuláci, medvídci i něžná srdíčka se budou krásně vyjímat v průhledné sklenici s dekorativní vatou a kokosovým sněhem. Pohádkovou atmosférou vám připomenou populární sněžítka.

Jak vytvořit perníkovou krajinu ve sklenici?

  1. Potřebujete větší zavařovací sklenici, nejlépe se širším hrdlem, aby se vám cukroví snáze aranžovalo. Výborné jsou také dózy se zaklápěcím víčkem s gumovým těsněním (velký výběr má každá prodejna domácích a průmyslových potřeb).
  2. Do sklenice vložte vatu, to budou zasněžené kopce vaší krajiny.
  3. Na ně pak umisťujte perníčky. Můžete je dát těsně ke kraji a vytvořit ozdobnou perníčkovou obrubu, nebo je můžete naskládat cikcak různě po prostoru sklenice.
  4. Krásné budou už samy o sobě, doplnit je můžete dalšími dekoracemi, třeba zlatými hvězdičkami, miniaturními baňkami či papírovými vločkami nebo je lehce zasypte kokosovým sněhem.
  5. Přidejte visačku s milým vzkazem pro obdarovaného a dárek jako z pohádky je na světě.

Vánoční ozdoby na stromeček

Povedly se vám letos krásně nazdobené perníčky nebo linecké sušenky? Udělejte s nimi radost i někomu dalšímu. Ostrou špejlí, grilovací jehlou či pletací jehlicí – fantazii se meze nekladou, věříme, že určitě sami vymyslíte nějaký vlastní neprůstřelný fígl – do každého perníčku v horní části udělejte dírku, kterou provléknete mašli.

Vznikne vám tak sada dekorací, kterou stačí uložit do vánoční krabičky. Tu můžete předem vyložit vatou, dečkou, kouskem záclony apod. Obdarovaný si cukroví navěsí na stromeček a po celé svátky bude ujídat, až na Tři krále sklidí jen jehličí a světýlka.

Sada pro čaj o páté

Do skleněné dózy nebo krabičky podle návodu na bonboniéru (nápad č. 1) naskládejte kousky cukroví, na které jste nejvíc hrdí. Doporučujeme spíš sušší kousky bez krému a náplní, které se nekazí a dají se snadněji uchovávat, jako linecké, vanilkové rohlíčky nebo křehké pusinky. Výběr cukroví doplňte čajovou směsí vlastní výroby a vzkazem pro radost.

Pokud dárek neřešíte na poslední chvíli a obchody jsou ještě otevřené, máme pro vás překvapivý nápad, který váš obdarovaný nakonec nesní: Cukrovím naplňte čajový hrnek o větším objemu (350 ml a víc). Zajímavé kusy najdete i v bazarech a ve starožitnictvích. Váš dárek tak bude dělat radost možná i celé roky.

Související články

Autor: Jana Kopřivová

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč