6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party

Letní večeře pod širým nebem
ZDROJ: Tabitha Turner, Unsplash
sdílet:

Od výběru dekorací až po lahůdkové menu – tohle letní setkání bude nezapomenutelné.

1. Vymyslete téma

Držte se jednoho tématu a vaše party získá jednotný vzhled, na který můžete navázat dobrotami, hrami a dalšími doplňky. Netrapte se tím, že vše musí ladit a být v jednom jediném stylu. Spíše než o dokonalost jde o společný motiv, nápad, který vše propojuje.

Mrkněte do skříní a zaměřte se na to, co máte k dispozici. Můžete vybrat například samé květinové dezény a tomu přizpůsobit i další dekorace jako vázy plné lučních květin a polštáře a deky. Nebo si zvolte jednu barvu a tu použijte od nafukovacích balonků až po ubrousky. 

2. Sestavte dokonalé menu

Nabídku dobrot přizpůsobte tématu, místu události a svým hostům. Pro inspiraci vybíráme několik možností:

  • Elegantní večeře na terase: steak nebo ryba, pečená zelenina, míchaný salát, ovocný sorbet.
  • Grilování: oblíbené maso, naložené kuřecí, pro vegetariány sýry vhodné ke grilování, omáčky a dipy, více druhů salátů.
  • Promítání filmu pod širým nebem: jídlo do ruky jako hot dogy a miniburgery, chuťovky jako popcorn, sýrové tyčinky a křupavé sušenky, jako dezert vláčné brownies nebo zmrzlina.
  • Piknik pod stromy: hodí se podobné dobroty jako k promítání filmu. Vše, k čemu nepotřebujete příliš příborů a dalšího nádobí.

3. Vytvořte konverzační ostrůvky

Jak nejsnáze rozproudit zábavu mezi lidmi, kteří se vidí poprvé? Lidé se přirozeně shlukují tam, kde je na akci jídlo. Jídlo je navíc tak skvělé téma k povídání!

  • Vytvořte konverzační zóny s pohodlnými židlemi či útulnými křesílky, dekami, polštáři, která lákají k zastavení a povídání. Doplňte je tácy s vybranými dobrotami.
  • Sestavte svou vlastní verzi baru na stole, kde necháte několik základních lahví, zásobu chlazených nápojů a několik dalších ingrediencí, ze kterých si hosté mohou míchat vlastní osvěžující drinky. Uvidíte, jak rychle začne zábava proudit právě těmito místy.

4. Nabídněte hostům hry

Máte-li vhodný prostor, připravte sít a rakety na badminton nebo míč na volejbal. Osvědčenou venkovní zábavou je pétanque. Není tak náročný na prostor a ve Francii ho milují mladí i staří. Prý uklidňuje nervy a umí pořádně rozproudit konverzaci. 

Klidnějším povahám nabídněte karty nebo nějakou karetní hru. Pozor ale na větrné počasí. Ochutávání potravin se zavázanýma očima a jejich hádání patří také mezi oblíbené kratochvíle.

5. Rozsviťte svou party

Bavte se od rána do hluboké noci (a nebo klidně zase až do rána). Rozvěste po stromech solární lucerny a světelné řetězy, které rozzáří vaši party hned, jak zajde slunce. Na bezpečná místa rozmístěte lucerny se svíčkami (nejlepší jsou pro ně kamenitý či písčitý podklad mimo dosah hořlavých věcí). Kouzelná atmosféra je tím zaručena.

6. Vyberte hudbu pro správnou náladu

Předem připravený playlist vnese pohodu na každou hostinu pod širým nebem. Nenechávejte hudbu na náhodě a raději s předstihem navolte, co budete svým hostům pouštět do ouška. Pohodový jazz, letní deep house nebo soulová hudba jsou pod letní nebe jako stvořené.
 

Související články

5 nej burgerů na gril
  • Tipy a triky

5 nej burgerů na gril

O tom, že domácí burgery chutnají lépe než z fastfoodu, vás asi nemusíme zdlouhavě přesvědčovat. Důvod je prostý: výsledek určujete vy sami. Doporučujeme nechat si maso vybrat a namlít přímo v řeznictví. Masovou směs můžete i naplnit,...
4× letní drink s bublinkami
  • Tipy a triky

4× letní drink s bublinkami

I když to v receptech přímo neuvádíme, používejte všechny tekutiny do koktejlů dobře vychlazené. Jen tak osvěží, navíc zteplalé bublinky nikomu nechutnají. Nápoje rozlévejte do sklenic typu flétna nebo širokých sklenic na šampaňské, tzv....
Autor: Jana Kopřivová

Apetit magazín

5 triků na dokonalý domácí hamburger
  • Jak na to

5 triků na dokonalý domácí hamburger

Upéct mleté maso, aby bylo šťavnaté a plné chutí, není zas tak složité. Pro dokonalý požitek z domácího burgeru je třeba držet se několika pravidel. Připravili jsme pro vás 5 tipů zaručujících ...
 Chobotnice a oliheň: Pochutnejte si na plodech moře
  • Zajímavosti

Chobotnice a oliheň: Pochutnejte si na plodech moře

Moře ukrývá spoustu živočichů, na kterých si naše mlsné jazýčky rádi pochutnávají – obzvlášť v létě na dovolené u moře. Vedle mořských ryb nebo mušlí můžeme své jídelníčky obohatit i o chobotnice či olihně neboli kalamáry.  ...

Obchod Apetit