Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Snadná italská polévka plná zeleniny a těstovin: Jak se dělá minestrone?

Zeleninová polévka minestrone
ZDROJ: ImageProfessionals
sdílet:

V italské verzi rajské polévky, známé jako minestrone, stojí lžíce. Důležitou složkou jsou sice rajčata, nesmí však chybět ani další zelenina, těstoviny, případně luštěniny. 

  Minestrone je hustá a sytá polévka, kterou můžete s přehledem servírovat jako hlavní chod nejen v zimě ale i v létě. Není hladká a krémová jako naše česká rajská, jde o polévku typově podobnou spíše naší bramboračce. 

  • Do základu na polévku se orestuje cibule, mrkev a řapíkatý celer a přidá česnek. Použít bez obav můžete i další zeleninu, například cuketu, zelené fazolky nebo chřest. Vše se zalije konzervovanými rajčaty spolu s vývarem a nechá vařit. 
  • Součástí polévky jsou krátké vařené těstoviny jako kolínka a jim podobné tvary. Často se přidávají také vařené nebo konzervované fazole, díky kterým je polévka ještě vydatnější.
  • Bylinky jako bazalka, oregano a rozmarýn dodávají polévce autentickou středomořskou chuť.

  Zdroj: časopis Apetit

  Skryt pre seznam
  Skryt pre seznam

  Související články

  Apetit magazín

  KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?
  • Kvízy

  KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?

  Když se řekne turecká kuchyně, většině z nás se vybaví kebab. Turecká kuchyně má však bohatou tradici a její jídelníček je velmi rozmanitý a pestrý. Patří do ní skopové a jehněčí maso, jako příloha převládá rýže. Turci ale milují i...