Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyhrňte si rukávy, příprava na hamburgery začíná aneb Jak uchystat nejlepší mleté maso

Tvarování burgeru
ZDROJ: ImageProfessionals
sdílet:

Šťavnatý hovězí burger je zkrátka nebeský zážitek. Jaké vybrat maso, jak ho jak upravit, co do něj přidat a kdy ho osolit? Úspěch začíná u výběru masa a jeho přípravy. 

  Hovězí burger je specifický tím, že ho můžete propékat na různé stupně podobně jako hovězí steak. To znamená, že mleté maso může uvnitř zůstat i růžové, pokud to tak máte rádi.

  Na burger se hodí mleté hovězí maso s podílem tuku kolem 20 %. Na rozemletí se skvěle hodí například směs krku a plece, použít můžete i kližku a kombinovat ji s hovězím zadním.

  Příprava masa burger

  • Mleté hovězí maso vyjměte z lednice a nechte ho dojít pokojové teploty. Maso se bude lépe propékat a neutrpí teplotní šok.
  • Přidejte do masa ochucující suroviny a rukama burgerovou masu promíchejte. Někteří doporučují burgery osolit až těsně před pečením, aby maso nepustilo vodu.
  • Mleté maso rozdělte na koule o velikosti jedné porce podle toho, jak velké burgery chcete (na jeden burger se obvykle počítá 120–180 g). 
  • Každou kouli zploštěte do požadované velikosti.
  • Maso se během pečení zatáhne, proto můžete uprostřed burgeru udělat prstem důlek, aby tloušťka masa zůstala i po upečení rovnoměrná. Zamezíte tak tomu, že burger bude po upečení na prostředku nejsilnější. 

  Zdroje informací: SeriousEats, NYTimes, Apetit

  Skryt pre seznam

  Související články

  Apetit magazín

  KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?
  • Kvízy

  KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?

  Když se řekne turecká kuchyně, většině z nás se vybaví kebab. Turecká kuchyně má však bohatou tradici a její jídelníček je velmi rozmanitý a pestrý. Patří do ní skopové a jehněčí maso, jako příloha převládá rýže. Turci ale milují i...