0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?

Tradiční segedínský guláš
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Znáte to. Nechceme je moc jíst, protože se nám po nich často chce akorát tak natáhnout na gauč a dát si dvacet. Na druhou stranu jsou součástí naší kultury a často v nás vyvolávají ty nejhřejivější vzpomínky. Představují nostalgii i bezpečí schované ve známých chutích. Pojďte si s námi vyzkoušet, nakolik znáte klasiky českých hospod!

Hospodská jídla, restaurační klasiky nebo hospodské hotovky vzbuzují v mnoha lidech zvláštní rozpolcenost. Na jedné straně nostalgii, touhu po bezpečně známém a kulturně blízkém prožitku, na té druhé pak obavu z náhražek a nedůvěru. V každém z nich je však kus dobra jako jsou použití lokálních surovin surovin, zužitkování zbytků a snaha přizpůsobit je chuťovým preferencím českých jazýčků.Z takových záměrů pak vycházejí skvosty jako znojemská hovězí pečeně, moravský vrabec s knedlíkem a zelím, španělský ptáček nebo segedínský guláš. Domácí kuchaři dali těmto receptů spoustu obměn, ale v hospodách se vaří podle tradičních receptů. Segedínský guláš je nejlepší z vepřového masa, ten klasický z hovězího, španělský ptáček se neobejde bez kyselé okurky a katův šleh bez papriky!

Česká hospodská jídla sice nejsou zrovna v žebříčku nejlepších jídel moderní gastronomie, ale rozhodně je ze svého jídelníčku nemusíte zcela vyškrnout. Pokud je tedy nebudete jíst každý den! I u české kuchyně platí všeho s mírou. 

Vaření s chutí nostalgie

Chuťový zážitek z hospodského jídla, připraveného z těch nejlepších surovin, poctivě a s láskou, probudí v každém strávníkovi záchvěv nostalgie. Nevěříte? Uvařte je své rodině k obědu a uvidíte sami! Vyzkoušejte s námi náš kvíz, ve kterém si můžete prověřit své znalosti českých hotovek!

Zdroj: Apetit

Související články

Autor: Apetit

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč