Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Blake Lively je cukrářka každým coulem. Její schopnosti ocenil i Paul Hollywood a Cédric Grolet

Black Lively
ZDROJ: GettyImalges
sdílet:

Blake Lively, kterou proslavila role Sereny van der Woodsen v seriálu Gossip Girl, není jen populární herečka a módní ikona. Sympatická Američanka, která tvoří s hercem Ryanem Reynoldsem jeden z nejstabilnějších hollywoodských párů, také miluje pečení a vlastní značku prémiových nápojů.

Už v roce 2014 během rozhovoru 73 Questions pro Vogue, kde Blake dostala za úkol ozdobit právě upečené cupcaky, prozradila, že často peče. A nejen cupcaky.

Na otázku, jaká je její nejoblíbenější pekárna odpověděla: „U mě doma. Můj manžel ji nazval Blakery,“  což odkazuje na spojení anglického slova pekárna (bakery) a jejího jména.

  • Virálním se stal její růžový dort ve tvaru jednorožce se zlatýma ušima a spoustou květin, který zveřejnila na svém instagramu v roce 2021, a sklidila uznání od spousty slavných tváří jako je Salma Hayek, Beyoncé, Kim Kardashian, Sharon Stone nebo michelinský šéfkuchař Jean François Piège.

Svým popiskem u příspěvku ale dala jasně najevo, že touží po pochvale od Paula Hollywooda, populárního britského šéfkuchaře a porotce soutěže The Great British Bake Off. A dočkala se. Hollywood příspěvek okomentoval slovy: „Dobrá práce x,“  a následně ho sdílel na svém profilu, kam podle Mashed připsal: „Považujte to za hotovou věc ... uvidíme se ve stanu x.“ 

A jak uvádí Hello!, skutečně se tak o dva roky později stalo, když Blake s manželem navštívila natáčení soutěže, protože Ryan poblíž točil třetí pokračování filmu Deadpool. Oba prozradili, že jsou velkými fanoušky pořadu, jehož česká obdoba se u nás vysílá pod názvem Peče celá země.

Svým talentem ohromila hvězdného cukráře

Tím není nikdo jiný než francouzská cukrářská hvězda Cédric Grolet, který na svém instagramu sdílel reels, v němž za doprovodu hitu Glamorous od Fergie společně s Blake upekli impozantní ovocnou šarlotu.

Ve videu herečka dokazuje, že příprava zákusků jí rozhodně není cizí – od dokonalého zarovnání těsta před pečením přes následné vykrajování jednotlivých plátů korpusu po sestavování a finální zdobení.

  • Herečka se s Groletem spojila za účelem propagace své vlastní značky šumivých nápojů v plechovkách, které si na konci videa otevřeli a připili si na úspěšné vytvoření fantastického dortu.

Její značka koktejlů a mocktailů slaví úspěch

„Blake Lively založila společnost Betty Buzz s jednoduchou myšlenkou – na to, co pijeme, by se měly vztahovat stejné standardy jako na to, co jíme,“  uvádí na oficiálních stránkách své značky, která spatřila světlo světa v roce 2021.

Jde o nealkoholické a nízkokalorické šumivé limonády v plechovkách bez jakýchkoliv umělých přísad, barviv a sladidel – pouze s přírodními ovocnými šťávami, kde nechybí grapefruitová, citronovo-limetková či závorová příchuť, ale také klasický tonik. 

„Nepiju. Vím, že je to zvláštní od manželky nechvalně známého pijáka ginu,“  řekla Blake s odkazem na značku ginu Aviation Gin, kterou založil Ryan Reynolds. Ale ačkoliv sama alkohol nepije, v roce 2023 se rozhodla Betty Buzz rozšířit o sérii alkoholických koktejlů.

Když totiž připravovala blízkým alkoholické koktejly, míchala je právě ze svých vlastních limonád Betty Buzz a všem tak chutnaly, že ji to přimělo k vytvoření řady alkohlických koktejů s bourbonem či tequilou, které pojmenovala Betty Booze.

Jak uvádí Delish, jméno Betty zvolila coby postu svému otci.

„Můj táta se jmenoval Ernest Brown Jr, ale byl známý jako Ernie Lively. Vzdal se svého příjmení, když se oženil s mojí mámou, a jakýkoli úspěch, který jsme on nebo já zažili, byl ve jménu, které není jeho. Takže když jsem tvrdě pracovala na vybudování této společnosti, chtěla jsem, aby každý její úspěch nesl jméno, které pro něj bylo smysluplné. Betty se jmenovala jeho matka a sestra,“  uvedla při uvádění značky na trh. A navíc, Betty se jmenuje i jedna z hereččiných dcer.

Nikdy nevynechá snídani, kalorie nepočítá

I když ráda peče nejrůznější zákusky a dorty, Blake je velkou zastánkyní zdravého životního stylu. Nejenže nepije alkohol, ale také se pravidelně věnuje cvičení a jí vyváženě.

Podle Hello India! její trenér Don Saladino prozradil, že každé ráno začíná den velkou sklenicí vody a nikdy nevynechává snídani, která se obvykle skládá z vajec připravených na kokosovém oleji a zeleniny. Bílkoviny na počátku dne Blake pomáhají udržet vyrovnanou hladinu krevního cukru a mít dostatek energie na celý den.

  • Podle Saladina je její jídelníček vyváženou kombinací bílkovin, zeleniny, ovoce, komplexních sacharů jako jsou sladké brambory, a zdravých tuků, což je například avokádo, kokosový olej a organické máslo.

Herečka velmi ráda nakupuje na farmářských trzích a v její spíži byste nenašli moc zpracovaných potravin. Její typický oběd sestává z kuřete nebo ryby, salátu a sladké brambory. Večeře se od oběda příliš neliší, ale snaží se obměňovat zdroje bílkovin. Když měla v poledne kuře, večer si dá rybu.

Blake také nepočítá kalorie a drží se pravidla 80/20, což znamená že 80 % času jí zdravě a zbylých 20 % si nechává na milované dobroty jako je čokoládového suflé, roztavený sýr a vejce Benedikt, která jsou jejím nejoblíbenějším jídlem na brunch.

 

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?
  • Kvízy

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?

Když se řekne turecká kuchyně, většině z nás se vybaví kebab. Turecká kuchyně má však bohatou tradici a její jídelníček je velmi rozmanitý a pestrý. Patří do ní skopové a jehněčí maso, jako příloha převládá rýže. Turci ale milují i...