0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Julia Roberts se sacharidů nebojí: Jaký je jídelníček nestárnoucí Pretty Woman?

Julie Roberts
ZDROJ: GettyImages
sdílet:

Oscarová herečka Julia Roberts je perfektní ukázkou, že věk je jen číslo. Ačkoli nedávno oslavila pětapadesátku, září stejně jako ve snímcích Pretty Woman, Notting Hill nebo Erin Brockovich. A sympatické je, že nefandí žádným drastickým dietám.

Herečka, která patří mezi hollywoodské hvězdy s nejkrásnějším úsměvem, nemá ráda drastické diety, protože hladovění je podle ní jako trestání sebe sama. Místo toho se snaží jíst nutričně vyvážená jídla s dostatkem bílkovin, čerstvou zeleninu a ovoce, díky čemuž nemá chuť na „nezdravé potraviny“.

 • Snaží se soustředit na to, co jí a k této všímavosti vede i celou rodinu. „Rozhodně se snažíme jíst s rozmyslem. Svým dětem neustále opakuji, že musí jíst dobré věci, aby se cítily dobře.“
 • Zároveň se svěřila, že nemůže držet nízkosacharidovou dietu mimo jiné i proto, že příliš miluje chléb a nedokáže se ho vzdát.
 • A kromě chleba má velmi ráda i pizzu, kterou si během natáčení filmu Jíst, meditovat a milovat dopřávala tak často, až přibrala čtyři kila.

„Proč se všichni bojí těstovin?“

„Proč se všichni bojí těstovin?  Těstoviny nikdy nic neprovedly!“ pronesla herečka v rozhovoru pro magazín People a její věta jasně dokazuje, jaký je její přístup k jídlu. A jaké pokrmy během dne jí nejčastěji?

 • Ke snídani si často dává opečený kváskový chléb se svým oblíbeným avokádem a vejce v podobě volského oka, ovoce a kávu. Jindy volí domácí granolu s bobulovitým ovocem a jogurtem.
 • V době oběda sahá po grilovaném kuřeti se zeleninovým salátem, které ale často vymění za mísu svých oblíbených těstovin.
 • A večeře? Julia i její rodina jsou velkými fanoušky ryb, takže společně večeří různé rybí pokrmy, doplněné rýží a zeleninou.
 • Na radu svého výživového poradce dochucuje některá jídla pečeným česnekem, který pokrmům dodá nejen šmrnc ale i bohatou porci antioxidantů.

Má ráda dobré sušenky, vyhýbá se alkoholu

Julia se nerada omezuje. Sice nemlsá tak často, ale když už má chuť na sušenky nebo čokoládovou zmrzlinu, rozhodně si je dopřeje.

 • Miluje americké sušenky cookies a jednou o nich dokonce pronesla: „Nikdy jsem neměla cookie, která by mi nechutnala.“ 
 • Jedním z hereččiných dietních tipů je nepít alkohol, který tělu dává prázdné kalorie. Společně s alkoholem se vyhýbá také vysoce průmyslově zpracovaným potravinám s přidanými cukry a potravinářskou chemií a jídlům z rychlého občerstvení.
 • Místo toho se soustředí na pitný režim. Díky tomu má prý stále tak krásnou, zářivou pleť a zdravé tělo.
 • Kromě vyváženého jídelníčku a pitného režimu herečka také pravidelně cvičí, zejména jógu, pilates, plyometrii (trénink, při kterém se skáče) a cvičení ve vodě.

Zdroje informací: Good Housekeeping, People, TODAY!, Fitness Clone

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší
 • Suroviny

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší

Když se před pěti sty lety  španělský dobyvatel Hernán Cortés vracel ze střední Ameriky, jedněmi z prvních suvenýrů, které s sebou do Evropy přivezl, byly kakaové boby. Jejich využití odkoukal od Aztéků. Ti kakao zpracovávali na...
Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
 • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
 • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč