Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kate Winslet změnila životní styl a způsob stravování. Dnes srší energií

Kate WInslet
ZDROJ: GettyImages
sdílet:

Britská oscarová herečka prorazila v úspěšném trháku Titanic a média si ji tehdy dobírala kvůli jejím plným tvarům. Ačkoliv Kate Winslet svou postavu bohyně za velikost XS nikdy nevyměnila, i ona občas potřebovala nějaké to kolik shodit. Jak toho docílila? A jak se momentálně udržujte v kondici?

I když se Kate dnes hlásí ke trendu body positivity, v minulosti ji kolísání váhy trápilo a když potřebovala zhubnout, obrátila se na Elizabeth Gibaud, britskou specialistku na výživu, která se stará o celou řadu celebrit.

 • Gibaud se zaměřuje na dietu založenou na analýze obličeje a Kate díky ní zhubla zhruba 23 kilogramů, které nabrala během těhotenství.
 • The Facial Analysis Diet se opírá o biochemické principy a zastává názor, že zkoumáním tónu a textury pleti i tvaru obličeje je možné diagnostikovat stav vnitřních orgánů těla.
 • Začíná dvoudenním detoxem, který je pro každý typ obličeje odlišný, a poté následuje dvoutýdenní speciální výživa, která je stejná pro všechny.
 • K doporučeným potravinám při této dietě patří: celozrnný chléb, celozrnné těstoviny, hnědá rýže, brambory, ovesné vločky, nesolené máslo, salát, dušená zelenina a čerstvé ovoce.
 • Každému, kdo tuto dietu drží, se doporučuje vypustit kofein a také alkohol.

Rutina Kate Winslet

 • Ke snídani, kterou si dávala do půl hodiny po sklenici vlažné vody, jedla 150 gramů lososa, pstruha, makrely nebo jiné tučné ryby, kterou doplnila ovesnými vločkami vařenými ve vodě.
 • K obědu si pochutnala na míchaných vejcích dalším s kouskem ryby a zelenou zeleninou jako je salát, brokolice a podobně. Jídlo ještě doplnila 200 gramy bobulovitého ovoce, pomerančem nebo jablkem.
 • K večeři si opět dávala zeleninu koktejl z řas.
 • Během diety se herečka snažila doplňovat důležité vitamíny a minerály prostřednictvím multivitamínových doplňků stravy.
 • Dieta je nízkosacharidová, vyvarovat byste se měli obzvláště bílého pečiva, sladkostí a vysoce průmyslově zpracovaných potravin.

Dnes sází na odšťavňování, rostlinnou stravu a pohyb

Herečka, která zazářila v kriminální minisérii Mare z Easttownu, už neholduje drastickým dietám ani plastickým operacím a spoléhá na rutinu, díky které je stále fit.

 • Svůj den začíná šálkem zeleného čaje a čerstvou šťávou nebo zeleným smoothie. 

„Naše lednice je vždy plná špenátu, kapusty a okurek. Jsem vegetariánka a můj manžel je vegan,“ prozradila herečka a stala se tak dalším členem stále se zvětšující skupiny celebrit, které přecházejí na rostlinný způsob stravování, ať už ze zdravotních, etických nebo ekologických důvodů.

 • Kromě rostlinné stravy se Winslet udržuje v kondici power jógou, kardio cvičením, pravidelnými procházkami se psem a lekcemi barre – jedná se o cvičení u baletní tyče, které zahrnuje klasické baletní pozice doplněné o prvky jógy a pilates.
 • Její zdravotní tip číslo jedna je opravdu jednoduchý: denně vypít spoustu čisté vody a držet se dál od alkoholu a potravin s vysokým obsahem soli a cukru.

Zdroje informací: Prevention, Mindfood, Diet Weight Lose, Global Happenings, Free Dieting

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín

AD
Kuřecí nudličky v hořčičné omáčce
 • Zajímavosti

Kuřecí nudličky v hořčičné omáčce

Přemýšlíte, co připravit rodině k obědu nebo večeři, a nechce se vám stát hodiny v kuchyni? Vyzkoušejte rychlý a snadný recept na kuřecí nudličky v hořčičné omáčce, ke kterým si kromě pečených brambor můžete udělat třeba rýži, těstoviny...