0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Královna Alžběta podniká v gastronomii: nové produkty souvisejí s jejím oblíbeným jídlem

Buckinghamský palác
ZDROJ: Unsplash/Dan
sdílet:

Nejdéle vládnoucí britská panovnice už ve svém věku nemá tolik povinností, a tak vymýšlí, jak se zabavit a doplnit pokladnu. Na trh uvedla pod svou značkou omáčky ze surovin, které pěstuje na pozemcích panství Sandringham v Norfolku. Dochucovadla prý odpovídají jejím vytříbeným chutím. Na co se můžou fanoušci těšit?

Vlastní značku Sandringham Royal Estate už 95letá Alžběta II. uvedla na trh před pár lety, k produktům nyní přidává nově horké favority – královský kečup a hnědou omáčku.  

  • Podle informací v časopise People z konce letošního ledna Sandringham's Tomato Ketchup obsahuje datle, jablečnou šťávu a směs koření.
  • Hnědá omáčka (Brown Sauce) se skvěle hodí na steaky a je výrazná díky přidanému octu a použitému koření.

  • Láhev (300 g) stojí 7 liber (200 Kč) a obě omáčky jsou údajně v královské rodině evergreeny.
  • V článku se dále uvádí, že je královna velkou milovnicí hamburgerů. Proto má královská kuchyně vždy zásobu různých omáček přesně podle královniny chuti.

Královna upřednostňuje ‚naked burger‘

Bývalý královský šéfkuchař Darren McGrady také loni prozradil, že má panovnice ráda hamburger bez bulky (takzvaný ‚naked burger‘). Když si dopřeje výjimečně klasický v bulce, jí ho příborem a kečup ráda vymění za brusinkovou omáčku.

Zajímavé je, že podle zprávy deníku Mirror je její láska k hamburgerům tak silná, že britská platforma na rozvoz jídla Foodhub na její počest dokonce vytvořila hamburger s názvem Ma'amburger.

Nejde o první vlaštovku 

Na e-shopu královniny značky kečup ani hnědá omáčka momentálně zatím nejsou, pokud jste ale milovníci všeho, co souvisí s britskou královskou rodinou, máme pro vás dobrou zprávu. Nejde o královnin první krok do gastronomického světa.

V roce 2020 uvedl Buckinghamský palác na trh gin, jehož mnohé ingredience pocházejí přímo ze dvora královnina domu v Londýně. Loni britská panovnice schválila prodej piva uvařeného z rostlin vypěstovaných na zahradě Sandringhamského panství.

Související články

Co jedl Karel IV. a na čem si pochutnává britská královna?
  • Lidé a jídlo

Co jedl Karel IV. a na čem si pochutnává britská královna?

Gastronomické trendy se často inspirují chutěmi slavných, jimž připravovali nebo připravují pochoutky nejlepší šéfkuchaři. Podívali jsme se na oblíbené delikatesy krále Karla IV., třetího amerického prezidenta Thomase Jeffersona a nahlédli...
Autor: Karolína Waberová

Apetit magazín

Komerční sdělení
Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!
  • Lidé a jídlo

Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!

Sladká, příjemně nadýchaná a křupavá svačinka, která se doslova rozpustí na jazyku a vy si ji nejlépe vychutnáte v kombinaci s oblíbenou kávou nebo čajem. Takové chvíle moc nestojí, o to důležitější a povznášející v životě jsou. Užijte si...
KVÍZ: Jak dobří jste v úpravě hovězího masa?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak dobří jste v úpravě hovězího masa?

Chcete uvařit guláš nebo roštěnky k nedělnímu obědu? Tušíte, jestli se na vývar lépe hodí přední nebo zadní hovězí či které použít do rajské? S naším kvízem můžete zjistit, jak si s hovězím rozumíte. ...
Komerční sdělení
Léto, rodina, přátelé, skvělé pití a italská pohoda!

Léto, rodina, přátelé, skvělé pití a italská pohoda!

Aperitivo Italiano je chvíle vyhrazená rodině, přátelům a ochutnávání. Nesmí chybět tyčinky grissini, krekry, sušená rajčata, olivy a samozřejmě sklenička osvěžujícího aperitivu, který doladí party atmosféru a připraví chuťové buňky na...

Obchod Apetit