0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Šéfkuchař královské rodiny prozradil, jak jedla princezna Diana: Nebylo to s ní lehké, oblíbená jídla ale měla

Jídelníček princezny Diany
ZDROJ: ČTK
sdílet:

Princezna Diana byla miláčkem nejen Velké Británie ale celého světa. Byla módní ikonou, tváří mnoha charitativních organizací, noblesní dámou a manželkou prince Charlese. Princezna fascinuje lidi i po smrti. Ať jde o její povahu, šatník nebo jídelníček. Co žena pyšnící se titulem princezny ráda jedla?

Asi jako každá žena, která je dennodenně vystavována objektivům fotoaparátů, si bedlivě hlídala svou figuru. Věděla, že kamera i fotoaparáty přidávají deset kilogramů, a proto na svém těle nechtěla mít ani gram tuku navíc. A tak na sebe byla velmi přísná. Za jejího působení v královské rodině byl hlavním šéfkuchařem britské královské rodiny Darren McGrady, který o Dianině jídelníčku řekl, že byl velice složitý.

  • Nejraději měla papriky plněné rýží, česnekem, houbami a cuketou s mozzarellou a parmazánem přelité omáčkou z uzených rajčat a pepře.
  • Milovala vejce Suzette, tedy pečené brambory se sázenými vejci, špenátem a holandskou omáčkou.
  • Co se týče masa, nejraději si dopřávala kuřecí bez kůže.
  • Červené maso ani měkkýše pak nejedla vůbec. Vyhýbala se i všemu, co obsahovalo majonézu nebo zakysanou smetanu.

Pochutnávala si na chlebu s máslem

Královský šéfkuchař jí také často vařil plněný lilek a humra thermidor připraveného na másle, se šalotkou, mlékem, čerstvými bylinkami, vínem, parmezánem a smetanou.

  • I princezna Diana čas od času zhřešila. Když už tu příležitost měla, dala si chlebový puding a také čerstvý chléb s máslem. Nepohrdla sušenými rozinkami, které prý uzobávala z každého dezertu, který se na stole objevil. Jejím nejoblíbenějším ovocem bylo exotické liči.

Darren McGrady na princeznu prozradil, že vařit moc neuměla. Když už se přeci jen do vaření pustila, musel jí šéfkuchař na všechny suroviny nalepit papírky, aby věděla, co to je a jak surovinu použít. Kolikrát si však nevěděla rady ani s délkou přípravy jednotlivých částí pokrmů a nejednou se stalo, že nezvládla obsloužit plynový sporák.

Neodolala fastfoodu

Chodit do fastfoodu nebylo v královské rodině zvykem. Až do té doby, než se do ní přivdala Diana. Služebnictvu oznámila, že ona ani děti nebudou jíst doma, protože synové chtějí jít do McDonald’s. Šéfkuchař McGrady jí sice oznámil, že i on umí připravit výtečné hamburgery, ale na to princezna odvětila, že její kluci nechtějí hamburgery, ale McDonald’s.

Související články

Autor: Michaela Dočkalová

Apetit magazín

Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...
Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět
  • Jak na to

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět

Připravte pro hosty na zahradní party originální pochoutky, po kterých se budou moci utlouct. Vybrali jsme jich pro vás některé, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Od drobných předkrmů pro první návštěvníky, přes hlavní chod...
Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...

Obchod Apetit