Jak připravit fazolovou polévku pokaždé jinak? Padesátka našich receptů vás přesvědčí, že tu svoji si najde každý
Miska vydatné fazolové polévky skvěle zasytí. V teplém letním dni může nahradit hlavní chod, v zimě zahřeje a povzbudí. Fazole jsou levné, dobře se skladují a všechny druhy také báječně chutnají. Z našich pěti desítek nejoblíbenějších receptů na polévky s fazolemi si jistě vyberete.
Fazolové polévky tvoří klasiku v mnoha světových kuchyních, česká není výjimkou. Můžete tak vyzkoušet třeba italskou klasiku – polévku minestrone, nebo polévku s fazolkami cannellini či pasulj – srbskou fazolovou polévku, a dokonce si můžete pochutnat na výjimečně lahodné smetanové polévce z máslových fazolí.
K některým fazolovým polévkám se hodí chleba, jiné chutnají delikátně s krutony. Často najdete kombinace se smetanou nebo kysaným zelím, protože fazole výborně chutnají nakyselo. Nemusíte se bát ani pálivosti, fazole se snesou s chilli papričkami, srirachou nebo tabascem.
Zahustit lze fazolové polévky moukou, chlebem, ale i částí fazolí, které z polévky odeberete a rozmixujete.
-
Na fazolích je skvělé, že si rozumějí prakticky s jakoukoli surovinou, a tak si pochutnají nejen milovníci masa, ale i vegetariáni či vegani. Výtečné jsou se zeleninou, masem i uzeninami.
-
Fazole můžete využít čerstvé i sušené, polévky z nich budou vždy chutnat skvěle.
-
Pokud si k přípravě vyberete hustou polévku, bude výborná i několik dní po uvaření, dokonce jsou některé z nich lepší, když se uleží. Chutě se totiž prolnou a následně zvýrazní.
-
Většinu fazolových polévek je také možné zamrazit, takže pokud vám zůstanou přebytky, které nechcete vyhazovat, zvažte tuto možnost.
Zdroj informací: časopis Apetit