Malinové pokušení – ty nejlepší malinové dezerty

Malinové pokušení – ty nejlepší malinové dezerty

Máte letos na zahrádce hojnou úrodu malin a už nevíte, co s nimi? Přinášíme vám inspiraci na ty nejchutnější malinové dezerty.

Maliny zrají od července do září. Plody dozrávají průběžně, proto keř pravidelně kontrolujte a ze zralých sladkých malin si připravte nejlepší malinové dezerty. Uvidíte, že malin najednou nebude dost. 

Úchvatné malinové koláče

Využijte malinové sezóny a upečte delikátní malinový koláč, po kterém se budou všichni olizovat. Maliny jsou na pečení ideální. Koláč je díky nim vláčný a šťavnatý, osladí ho a nakyslost mu zase dodá svěžest.

Maliny se skvěle snoubí s mandlemi. Proto rozhodně nešlápnete vedle s naším

Kromě mandlí si maliny rozumí i s jinými druhy ořechů. Nevšední kombinaci chutí najdete

Hledáte-li něco rychlého, snadného a zároveň extra dobrého, pak vsaďte na

Oříškový koláč s mascarpone a malinami

Více

Lehké malinové dorty

Lehké, nadýchané a krémové, takové jsou dezerty připravované z tvarohu či krémového sýru. Připravte si třeba oblíbený cheesecake a do krému přimíchejte maliny a mléčnou čokoládu. Malinový cheesecake navíc zvládne i začátečník.

Chcete-li něco slavnostnějšího, máme pro vás recept na lehký malinový dort, který nejen skvěle chutná, ale i krásně vypadá. Zabere vám sice něco málo přes hodinu, ale výsledek stojí za to. Doslova se rozplývá na jazyku. 

Malinový tvarohový dort

Více

Maliny do skla

Dezerty ve skle mají své výhody. Příprava je jednoduchá, rychlá a pokud se vám povede úhledně navrstvit jednotlivé ingredience, výsledek je přímo ohromující!

  • Vyzkoušejte vrstvený malinový pohár s piškotem a mascarpone. Dospělým můžete piškot zakápnout trochou rumu, ať má dezert větší říz!
  • Extra jednoduchý, ale extra dobrý je anglický dezert Eton Mess – směs pusinek a jahod, která se podává v Eton College při tradičním zápasu v kriketu. Místo jahod, jejichž sezóna už je za námi, použijte maliny. Výsledek bude stejně dobrý, možná ještě lepší!

Malinový Eton mess

Více

Malinové pečení na letní oslavu

Na letní oslavu se hodí dezerty, se kterými nemusíte špinit spoustu talířků a lžiček. Přinášíme vám inspiraci na dvě sladké malinové jednohubky, které jsou na oslavu jako dělané.

  • První z nich jsou malinové muffiny s drobenkou, které vypadají jako malé kynuté koláčky. Věřte, nevěřte, jsou ještě lepší! Díky podmáslí navíc vydrží dlouho vláčné.
  • Častým pokrmem na oslavách bývají také šneci s různými náplněmi, většinou se šunkou a sýrem nebo pizza náplní. Vyzkoušejte tentokrát sladkou variantu z kynutého těsta s malinami. 

Kynuté šneky s malinami

Více

Další malinovou inspiraci najdete níže.

Obchod Apetit