Vaříme dětem

Vaříme dětem

Vařit dětem je náročná disciplína – každému chutná něco trochu jiného a malí strávníci bývají často dost konzervativní. Říká se, že dítě musí jídlo ochutnat až dvacetkrát, aby si zvyklo na novou chuť. Rodič, který to nevzdá, je v našich očích (coby rodičů malých mlsounů a vybíravců) skutečný hrdina!

Obecně mají děti většinou rády sladká jídla (favoritem bývají palačinky), těstoviny, rizota či noky, karbanátky a masové kuličky, neurazíte ani omeletou. Oblíbené bývají i krémové polévky (do kterých schováte spoustu zeleniny), ale i vývary s knedlíčky či nudličkami – kdo v dětství nemiloval písmenkovou polévku? Neutuchající popularitě se také těší klasické omáčky (s knedlíkem jako od babičky). Ani těm není třeba se úplně vyhýbat – když založíme většinu jídelníčku na zelenině a ovoci, sem tam knedlík nebo buchtičky se šodó dítěti, které roste a má dostatek pohybu, nijak neublíží. Méně milované už bývají luštěniny nebo ryby, ale i s těmi jsme pro vás našli recepty, na kterých si děti určitě pochutnají. 

Pokud hledáte další inspiraci, na trhu je k mání i Kuchařka pro děti z edice Apetit, v níž najdete mnoho dalších receptů i tipů na dětská jídla. Objednat ji můžete také v našem e-shopu.

 

Kuchařka pro děti

Kuchařka pro děti

Více
 

Související recepty

Obchod Apetit