Kuchařky Apetit DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Dovolená doma? S Big Green Egg se vám vlastní zahrada nikdy neomrzí

Trávit dovolenou doma a přitom si užít svá oblíbená jídla z prázdninových lokalit? Připravte si speciality ze své oblíbené letní destinace v Big Green Egg. A pokud vám cestování nechybí a vaším nejmilejším místem je vlastní terasa a sedmý schod ve sklepě, uvařte si v Egg gulášovou klasiku i s knedlíčky a užijte si dovolenou podle svého gusta.

Malá Itálie bez dlouhého cestování

Italskou kuchyni miluje snad každý a my si pro vás připravili podniky, kde ochutnáte křupavou pizzu, domácí těstoviny, poctivé gelato a kam vyrazit pro ty nejlepší italské suroviny jako je Parmigiano-Reggiano, prosciutto nebo vytříbená vína.

Penne, tagliatelle nebo fusilli aneb Znáte druhy italských těstovin?

Některé jsou naplněné, jiné zase duté. Liší se svou velikostí, tvarem, délkou a šířkou. Řeč je o těstovinách, kterých údajně existuje přes pět set druhů. Při běžném vaření nám ale bohatě postačí, když se zorientujeme v těch základních.

Fenomén aperitivo – jak si dát spritz s italskou grácií

Aperol spritz už několik let kraluje létu. Pojďme se podívat, odkud se vzala jeho popularita.

Tipy na víkend 8.–9. 8. 2020

Druhý srpnový víkend se ponese ve znamení street foodových akcí po celé České republice. Je libo exotická pochoutka v Olomouci, nebo patříte mezi opravdové odvážlivce a dáte přednost chuti červů v Třebíči? Tento víkend je jako stvořený pro experimentování!

La dolce vita aneb Co na tom stylu života Italové vidí?

Chtělo by se parafrázovat hlášku z kultovního filmu: My vám to řekneme, a vy tak budete chtít žít také. Na druhou stranu je fakt, že o příjemné věci je třeba se podělit, tak proč ne právě o životní styl, který si se stresem umí hravě poradit.

Kolébkou kvalitní kuchyně – je Itálie

… a to je bez debat. Takže pokud si chcete vychutnávat život plnými doušky, inspiraci pro vaši kuchyni byste měli hledat právě tam. Navíc italská kuchyně je různorodá a nasytí všechny vaše smysly.

Proč milujeme italskou kuchyni

Italská kuchyně už pár desítek let kraluje mezinárodní gastronomii. A i když ve světě, který je čím dál propojenější, ji hrozí sesadit z trůnu spousta zajímavých a fantasticky dobrých chutí Asie, v Česku se drží v popularitě na prvních příčkách. Stala se natolik známou a blízkou našich chutím, že už ji z našich kuchyní ani srdcí nemůže nic vystrnadit.

Malá Itálie aneb Jak si doma zařídit italské prázdniny

Nevyjde vám letos tradiční prázdninová cesta po italském venkově? Nevadí. Pozvěte si slunce, lásku i vřelost k sobě domů.

Na chatě, pod stanem, doma – světovou kuchyni budete mít s Big Green Egg stále s sebou

Jsme národ chatařů a romantiků. Kdo nikdy nezpíval u táborového ohně ‚teskně hučí Niagara‘ snad ani není Čech. Když místo táboráku rozpálíte gril, vystřídají trampský lančmít kulinární hody. Nad americkými a mexickými dobrotami se sejde rodina i přátelé, pochutnáte si a nakonec možná dojde i na ten zpěv…

Kde si užít brunch?

Společenská aktivita s přáteli, kterou nepohrdne žádný gurmán a milovník pomalých dopolední, to je správný brunch. Ať už preferujete sladkou či slanou pozdní snídani, tyto podniky vás rozhodně nezklamou.

Lenivý start dne – brunch

Chystáte se užít si líný den? Jeho součástí by měl být brunch. Jídlo podávané mezi snídaní a obědem, plné teplých i studených dobrot. Den by totiž neměl začínat křupinkami snědenými v poklusu, ale pomalou a dlouhou snídaní. Která se líně překulí do oběda. A ve dvou? Ve dvou se to nejlépe jí. Ale to už nejspíš dávno víte.

Tipy na víkend 1.–2. 8. 2020

Léto je v plném proudu a míst, kam vyrazit za dobrým jídlem a pitím, je stále víc a víc. Připravili jsme si pro vás na první srpnový víkend pár tipů na akce, které si zaslouží vaši pozornost.

Překvapivá historie cheesecaku! Věděli jste, že dort milovali už starověcí Řekové?

I když název cheesecake napovídá, že tvarohový dort vznikl v anglicky mluvící zemi, opak je pravdou. Kořeny lahodného dezertu můžeme naleznout už v antickém Řecku.

Jak oslavit Mezinárodní den cheesecaku?

Konec července se nese ve znamení oslav dortu, který vyniká svou křupavou krustou, krémovou náplní a ozdobou v podobně ovoce či polevy. Ano, správně jste uhodli, že dnes je Mezinárodní den cheesecaku.

Vydejte se na kulinářské turné s Big Green Egg

Připravte si speciality z vaší oblíbené letní destinace ve vašem EGG. V bezpečí vlastní zahrady, terasy či balkonu si vychutnáte skvělá jídla z celé Evropy i Středomoří. Až zavoní z grilu váš milovaný pokrm, který jste si vždycky dávali v té malé zastrčené restauraci u mola, uslyšíte v dálce šumět vlny…

Kam za nejlepším cheesecakem na světě

Kde si dopřát nejlepší cheesecake v Česku už víme, ale jak je na tom lahodný dezert v zahraničí? Vybrali jsem pro vás několik měst a podniků, kam za tímto zákuskem jezdí turisté z daleka.

Kam si zajít v Česku na cheesecake

Podle výzkumu internetového vyhledávání byl mezi březnem a červnem nejhledanějším dezertem v Česku cheesecake. Když se vám nechce do domácího pečení, můžete si na něj zajít do kavárny a cukrárny. Máme pro vás tipy, kde ho ochutnat.

Pojďme jíst lepší chleba

Kupujete si ho téměř vždy, když jste v obchodě. Možná si ho doma i pečete. Ale víte, který si vybrat a proč? Stačí pár minut a budete vědět, co je pro vás to pravé.

Stránky