Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

4 filmy pro kavárenské povaleče

4 filmy pro kavárenské povaleče
sdílet:
Také vám chybí ten pocit, kdy vstoupíte do místnosti provoněné mletou kávou, usednete do pohodlné židle či křesla a s lačností pokukujete na zákusky ve vitríně? Kavárny schází také nám. Proto jsme se rozhodli vybrat čtyři filmy, ve kterých se objevují kavárny. Aby iluze krásné kavárničky byla dokonalá, máme pro vás tipy na domácí horké nápoje, kterým jsme se věnovali po celý týden. Pohodlně se usaďte do sedaček, kavárenské válení právě začíná.

Kdyby… (If …, 1968)

Neklidná šedesátá léta se vepsala do podoby britského dramatu pod režisérským vedením Lindsay Andersona. V hlavní roli možná poznáte mladičkého Malcolma McDowella, který později zazářil v Mechanickém pomeranči. Jako student je spolužáky vyburcovaný k revoltě proti okleštěným zvyklostem internátní školy. Nakonec svádí marný boj s realitou deformující původní ideály. Snímek byl natočen pár dní před studentskými bouřemi v Paříži, můžeme tedy sledovat věrně zachycenou náladu mladé generace. Surrealistický film má také zajímavou a kultovní scénu z kavárny, ve které se z obsluhy a hlavního hrdiny stávají divoké šelmy pudově přitahované v souboji ega. Barevný, neklidný, fantazijní i realistický film byste měli shlédnout s konvičkou Masala čaje, v němž se snoubí ostré koření, jemnost mléka a povzbuzení čajových lístků.

Amélie z Montmartru (2001)

Přeneste se do uliček Montmartru, kde se na každém rohu ukrývá malá kavárnička, z pohodlí vašeho obyváku. Pokud Amélii ještě neznáte, měli byste to co nejdříve napravit a podívat se na skvělý snímek s nezaměnitelným příběhem i hudbou Yanna Tiersena. Kavárna, jenž zde hraje také důležitou roli, je místem náhodných či promyšlených setkání. Pokud i vám chybí skvělé a voňavé caffè latte, máme pro vás hned několik tipů, jak si jej vykouzlit doma s vůní podzimu.

A Film About Coffee (2014)

Tento dokument je provoněný kávou z celého světa. Spolu s tvůrci se vydáte do vzdálených končin, kde se pěstuje, připravuje nebo vychutnává káva. Krásné záběry jsou doplněné příjemnou hudbou a dají vám nahlédnout pod pokličku umění baristů. Pokud se chcete vydat za příběhem kávy, rozhodně byste ji při sledování měli také vychutnávat skrze chuťové pohárky. Co takhle hrníček kávy, který je zároveň sladkým dezertem?

Kafe a cigára (2003)

Co by to bylo za kavárenský výběr bez brilantního snímku Jima Jarmusche, jehož řadíme k úspěšným americkým režisérům posledních dvou desetiletí. Film Kafe a cigára tvoří krátké epizody, ve kterých vystupují postavy ukázkových kavárenských povalečů: vysedávají na barových židličkách, popíjejí několikátou kávu, tajemně kouří cigarety a debatují. Během snímku poznáte známé tváře emblematických muzikantů i brilantních herců. K dokonalému prožitku vám pomůžou horké nápoje, co v sobě skrývají něco trochu ostřejšího.

Který film, ve kterém se objevuje kavárna, se řadí k vašim oblíbeným? Svěřte se nám v komentářích pod článkem, u kterých najdete další tipy na horké nápoje, jež svou vůní vyčarují kavárenskou atmosféru.   

Související články

Autor: hana.kovarikova

Apetit magazín