0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5 kuchařek na léto

5 kuchařek na léto
sdílet:
Ve stínu pod fíky poslouchat slavíky… a taky listovat v knihách, snít a nebo se rovnou pustit do vaření. A mražení. Tady je výběr pěti kuchařek, které stojí za to mít ve své letní knihovničce.

Mražený jogurt

Léto a zmrzlina, to jde báječně k sobě. A ta jogurtová vás nadchne svěžestí a lehkostí. V knize najdete návod na základní zmrzlinu z jogurtu a bezpočet variací, pro klasiky i experimentátory – jahodová s mátou, z řeckého jogurtu s medem, pikantní s červeným pepřem… A co je nejlepší – nadýchanou zmrzlinu připravíte i bez zmrzlinovače. Kuchařka od Slovartu stojí 143 Kč.

 

 

Řecká odysea

Nejnovější z knih od redakce časopisu Apetit vychází s podtitulem Slavné báje a recepty. Od první stránky na vás dýchne atmosféra dovolené u moře. Každou stránkou se nese vůně grilovaných ryb a zeleniny a vaše chuťové buňky lákají středomořská jídla, jako jsou souvlaki, kebab, lilková musaka nebo neodolatelně sladká oříšková baklava. Naučte se s Apetitem vařit a jíst jako Řekové. Za 299 Kč koupíte kuchařku v Apetit Shopu.

 

BBQ kuchařka z produkce Jamie Oliver’s FOOD Tube

Christian Stevenson alias DJ BBQ napsal knihu, se kterou se v létě neodtrhnete od grilu. Přečtení této kuchařky obohatí váš repertoár nejen o nové, kouřem ožehnuté recepty, ale také o pár novotvarů, jako třeba rumboží nebo rychlopalná grilovačka. V pěti kapitolách najdete vše, co vám bude letos chutnat, a jako přídavek celou řadu BBQ technikKnížku koupíte na internetu a v knihkupectví za 267 Kč.

 

Děláme si to doma sami

Budete překvapeni, co všechno zvládnete vyrobit sami. Od křížal, džemů a limonád přes čisticí prostředky až po luxusní pleťovou kosmetiku. Zvlášť v létě vám přijde vhod recept na domácí repelent nebo jedlý balzám na rty. S autorkou Alenou Thomas se můžete seznámit také na jejím blogu www.delamesitosami.cz. Kniha stojí 318 Kč.

 

Konzervování

Druhé vydání knihy Odeda Schwartze vás naučí konzervovat ovoce, zeleninu, ryby a maso, ale také kandovat květy nebo připravovat neobvyklé speciality. Jakmile uvidíte lákavé fotografie, zatoužíte mít spižírnu plnou skleniček až po okraj naplněných lahodným obsahem. Knihu koupíte v e-shopech od 267 Kč.

 

 

Autor: jana.koprivova

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč