5 nej únorových masopustů

sdílet:
Vyberte si z mnoha slavností, jejichž výběr vám přinášíme. Zažijete tradiční lidové veselí.

Masopust ve Valašském muzeu přírody


Poznejte valašské masopustní tradice v Rožnově pod Radhoštěm. Právě tady se v sobotu 22. února koná 17. ročník masopustní oslavy. Kromě široké škály zabijačkových specialit, které můžete hodnotit v soutěži o nejlepší řeznický stánek, proběhne i soutěž o Nejlepší valašskou klobásku a Nejlepší valašskou tlačenku. Dospělí za vstup zaplatí 80 Kč, děti jen polovinu. Více informací najdete tady.

Masopust v Pařížské


Masopustní veselí proběhne i v pražské Pařížské ulici. Dne 22. února se zde objeví stánky s řemeslnou výrobou a českými zabijačkovými pochoutkami, třeba tmavou zabijačkovou polévkou s kroupami nebo škvarkovými plackami.

Štramberský masopust


10. ročník štramberského masopustu odstartuje v sobotu 22. února ve 14.00. Za živé cimbálové muziky můžete ochutnat mimořádný výběr pivovarského masopustního menu nebo domácí zabijačkové produkty. Pro více info mrkněte sem.

Krumlovský masopust


Od pátku 28. února propukne veselí v historickém centru Českého Krumlova. I když se místní připravují na půst už jen z tradice, na masopust chystají tancovačku, a hlavně pořádnou vepřovou hostinu. Další informace zde.

Stránský fašank


Od 23. února do 4. března bude ve Zlínském kraji probíhat festival masopustních tradic Fašank 2014. Na tradiční veselí se místní sjíždějí už od roku 1987. Letošní program nepostrádá zábavné akce pro děti, přihlásit je můžete třeba na karneval. Stejně jako na jiných masopustech ani zde nebude chybět tradiční zabijačka a ochutnávka domácích slivovic. Podrobný program najdete tady.

Připravila Nikita Rybová


Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit