0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

6 kuchařek, které vás naučí vařit italsky

6 kuchařek, které vás naučí vařit italsky
sdílet:
Italská kuchyně má svá specifika, která ji odlišují od ostatních středomořských. Následující kuchařské knihy jsme si oblíbili, protože krásně vystihují její podstatu. Tou je pro nás srozumitelná příprava a čerstvé a svěží ingredience.

1. Marcella Hazan: Klasická italská kuchyně


Klasická příručka patří k nejopěvovanějším knihám italské kuchyně. Recepty jsou rozděleny tak, aby si každý našel své, od začátečníka až po zkušeného profesionála. Autorka vysvětluje velmi zevrubně použití a úpravu zásadních italských surovin. Nechybějí ani signifikantní pokrmy z italského repertoáru. K dostání je třeba v on-line knihkupectví Bux za 310 Kč.

2. Jamie Oliver: Jamie po italsku


Fenomenální televizní kuchař procestoval celou Itálii a nechal se inspirovat tamními kuchaři. Během svých cest si Jamie vedl deník, který v upravené podobě vyšel v roce 2006 a 2009. Kniha obsahuje nejznámější tradiční italské recepty, unikátní fotografie a seznámení se základními surovinami. Když jsme si chtěli knihu koupit v obchodě, měli ji už všude rozebranou. Vy budete mít třeba štěstí v nějakém antikvariátu.

3. Gino D’Acampo: Dieta po italsku


Na téměř 200 stránkách naleznete sto zdravých italských pokrmů, které vám pomohou odlehčit jídelníček, zbavit se přebytečných kil, aniž byste museli hladovět. Jednoduché a rychlé recepty založené na čerstvých surovinách dokazují, že italské pokrmy jsou bez větších úprav dietní samy o sobě. Kniha je dostupná za 269 Kč na www.neoluxor.cz.

4. Emanuele Ridi: Léto s Italem


V knize najdete recepty, které oblíbený šéfkuchař vařil v letních měsících při natáčení pořadu S Italem v kuchyni. Vy si ji kupte právě teď, ať jste připraveni na domácí večírky v teplých dnech. Knihu seženete třeba na www.knihy.abz.cz za 343 Kč.

5. Edice Apetit: Těstoviny


Kuchařka z redakční kuchyně časopisu Apetit mapuje různorodá využití těstovin od polévek přes hlavní jídla až po saláty. Chcete-li vykouzlit něco rychlého, a současně chutného, neváhejte a kupujte v Apetit Shopu za 271 Kč.

6. Olivová kuchařka


Olivový olej nechybí ve spoustě receptů italské kuchyně. Tato kniha vám nejen poradí, jaký druh olivového oleje stojí za koupi, ale také nabízí mnoho užitečných rad, jak ho co nejefektivněji využít. Kromě italských receptů v knize najdete i mnoho dalších inspirovaných Středomořím. K dostání na www.smartpress.cz za 249 Kč.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...

Obchod Apetit