6 kuchařek, které vás naučí vařit italsky

6 kuchařek, které vás naučí vařit italsky
sdílet:
Italská kuchyně má svá specifika, která ji odlišují od ostatních středomořských. Následující kuchařské knihy jsme si oblíbili, protože krásně vystihují její podstatu. Tou je pro nás srozumitelná příprava a čerstvé a svěží ingredience.

1. Marcella Hazan: Klasická italská kuchyně


Klasická příručka patří k nejopěvovanějším knihám italské kuchyně. Recepty jsou rozděleny tak, aby si každý našel své, od začátečníka až po zkušeného profesionála. Autorka vysvětluje velmi zevrubně použití a úpravu zásadních italských surovin. Nechybějí ani signifikantní pokrmy z italského repertoáru. K dostání je třeba v on-line knihkupectví Bux za 310 Kč.

2. Jamie Oliver: Jamie po italsku


Fenomenální televizní kuchař procestoval celou Itálii a nechal se inspirovat tamními kuchaři. Během svých cest si Jamie vedl deník, který v upravené podobě vyšel v roce 2006 a 2009. Kniha obsahuje nejznámější tradiční italské recepty, unikátní fotografie a seznámení se základními surovinami. Když jsme si chtěli knihu koupit v obchodě, měli ji už všude rozebranou. Vy budete mít třeba štěstí v nějakém antikvariátu.

3. Gino D’Acampo: Dieta po italsku


Na téměř 200 stránkách naleznete sto zdravých italských pokrmů, které vám pomohou odlehčit jídelníček, zbavit se přebytečných kil, aniž byste museli hladovět. Jednoduché a rychlé recepty založené na čerstvých surovinách dokazují, že italské pokrmy jsou bez větších úprav dietní samy o sobě. Kniha je dostupná za 269 Kč na www.neoluxor.cz.

4. Emanuele Ridi: Léto s Italem


V knize najdete recepty, které oblíbený šéfkuchař vařil v letních měsících při natáčení pořadu S Italem v kuchyni. Vy si ji kupte právě teď, ať jste připraveni na domácí večírky v teplých dnech. Knihu seženete třeba na www.knihy.abz.cz za 343 Kč.

5. Edice Apetit: Těstoviny


Kuchařka z redakční kuchyně časopisu Apetit mapuje různorodá využití těstovin od polévek přes hlavní jídla až po saláty. Chcete-li vykouzlit něco rychlého, a současně chutného, neváhejte a kupujte v Apetit Shopu za 271 Kč.

6. Olivová kuchařka


Olivový olej nechybí ve spoustě receptů italské kuchyně. Tato kniha vám nejen poradí, jaký druh olivového oleje stojí za koupi, ale také nabízí mnoho užitečných rad, jak ho co nejefektivněji využít. Kromě italských receptů v knize najdete i mnoho dalších inspirovaných Středomořím. K dostání na www.smartpress.cz za 249 Kč.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

5 triků na dokonalý domácí hamburger
  • Jak na to

5 triků na dokonalý domácí hamburger

Upéct mleté maso, aby bylo šťavnaté a plné chutí, není zas tak složité. Pro dokonalý požitek z domácího burgeru je třeba držet se několika pravidel. Připravili jsme pro vás 5 tipů zaručujících ...
 Chobotnice a oliheň: Pochutnejte si na plodech moře
  • Zajímavosti

Chobotnice a oliheň: Pochutnejte si na plodech moře

Moře ukrývá spoustu živočichů, na kterých si naše mlsné jazýčky rádi pochutnávají – obzvlášť v létě na dovolené u moře. Vedle mořských ryb nebo mušlí můžeme své jídelníčky obohatit i o chobotnice či olihně neboli kalamáry.  ...
Julius Maggi: příběh vynálezce polévkového koření
  • Lidé a jídlo

Julius Maggi: příběh vynálezce polévkového koření

Tekuté polévkové koření Maggi už zachránilo nejednu nedochucenou polévku. Poznejte spolu s námi jeho vynálezce, stejnojmenného švýcarského podnikatele Julia Maggiho, i příběh, který se ke vzniku proslulého ochucovadla váže. ...
Vše o kofeinu: Co se stane, když to s ním přeženete?
  • Zdraví a výživa

Vše o kofeinu: Co se stane, když to s ním přeženete?

Šálek kávy po ránu funguje jako ‚nakopávač‘ a díky pravidelné odpolední dávce kofeinu vydržíte bdělí až do večera. Věděli jste však o tom, že kofein ovlivňuje centrální nervovou soustavu v mnoha směrech? Jaké jsou jeho krátkodobé i...

Obchod Apetit