Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

6 tipů na filmy s oříšky

6 tipů na filmy s oříšky
sdílet:
Tento týden jsme se ve článcích Apetitu online věnovali oříškům. V současném stavu trávíme více času doma a je tak možné, že večer padne otázka: „Co si dneska pustíme?“ Přinášíme vám 6 tipů na filmy s oříškovou tématikou, ke kterým doporučujeme mlsat tu nejvhodnější dobrotu, ořechy.

Kokosy na sněhu (1993)

Jde sice o český překlad původního názvu Cool runnings, ale tato komedie se těší veliké i u nás. Pokud se chcete zasmát a přenést na ledovou dráhu bobů, jste na správné adrese. A co mlsat při pohledu na sportovce z Jamajky, země exotických plodů, rumu a spalujícího slunce? Prohřejte se těmito citronovo-kokosovými pohárky. Jejich příprava i s pečením vám zabere 25 minut, rozvoní váš domov a ke kanadské zimě si je doladíte politím třeba javorového sirupu.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

„Šetři si oříšky pro chvíli zlou,“ zpívá Iveta Bartošová v písni k pohádce, bez které si mnoho z nás nedokáže představit vánoční atmosféru. Libuška Šafránková a Pavel Trávníček brilantně ztvárnili jednu z nejznámějších pohádkových dvojic, Popelku a jejího prince. Scénář k Vorlíčkovu filmu se inspiroval předlohou Boženy Němcové. Pokud hledáte inspiraci na víkendový výlet do přírody, navštivte vodní hrad Švihov, kde se Popelka natáčela. Nečekejte však, co vás cestou cvrkne do nosu, a raději si polechtejte chuťové pohárky kombinací zralého jablíčka a lískooříškové drobenky.

 

Kokosové ořechy (1929)

Tento americký muzikál potěší všechny milovníky černobílých filmů. Jde o první snímek, kde se objevila legendární herecká dvojice bratří Marxů. Propracovaný humor, situační komika, přehlídka dovedností mimů a především umělecká práce se zvukem, který se do filmu podařilo pár let před natáčením. Jistě stojí za vidění a my k němu doporučujeme tyto nepečené kokosové kuličky s bílou čokoládou, které roztančí i vás.

The Peanut Butter Falcon (2019)

Dobrodružná komedie rozehrává příběh hlavního hrdiny Zaka. Narodil se Downovým syndromem, a momentálně utíká z pečovatelského domu za svým snem, stát se wrestlingovým zápasníkem. Během sledování filmu budete možná trochu dojatí, doporučujeme tedy mlsat domácí arašídové máslo, které je obsaženo také v názvu. Jak na něj vám rádi prozradíme.

The Peanut Butter Solution (1985)

Kanadská dobrodružná komedie s prvky fantasy až hororu je do češtiny překládána jako Dům plný strachu. Dnes již kultovní film o neuvěřitelné dětské fantazii snoubený s nočními můrami. Ponořte se i vy do příběhu, ve kterém se dá vstoupit do namalovaného obrazu a vlasy rostou doslova před očima. Ačkoli je v názvu snímku opět burákové máslo, my vám přinášíme tip na skvělé arašídy naslano. Při napínavých scénách můžete nervózně chroupat tyto arašídy s uzenou paprikou, limetkou a chilli.

Burák a Bludička (2006)

Helloweenskou atmosféru svým ratolestem navodíte s tímto krátkým animovaným snímkem, kde se objevuje odtahovací vůz jménem Burák ze známého animáku The Cars. Burák si svou bezprostředností a upřímností získá určitě i vás. Než se děti dodívají, stihnete jim připravit velkolepou snídani či svačinu v americkém stylu, lívance s arašídovou polevou.

Máte rádi jiný film, který ukrývá ořechy v názvu? Podělte se o něj s námi v komentářích, u kterých najdete další oříškové recepty dotvářející tu správnou filmovou atmosféru.

Související články

Autor: hana.kovarikova

Apetit magazín

Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Edice Apetit se rozrůstá o další novinku. Línou kuchařku jsme ušili na míru všem, kteří rádi dobře jedí, ale nemají čas nebo chuť trávit v kuchyni dlouhé hodiny. Kniha je plná receptů, které pravděpodobně znáte. My jsme je ale zjednodušili...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč