7 skvělých receptů do mikrovlnky, které zvládnete za pár minut

Salát se ztraceným vejcem, baby chřestem a holandskou omáčkou
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Mikrovlnná trouba je vynález, který mnoha lidem usnadňuje život. V mžiku dokáže v potravinách ohřát obsaženou vodu, čehož se dá využít i k pečení a vaření. Proč si v mikrovlnce občas nepřipravit nějakou tu rychlovku?

Rýže a chorizo

Rýže, která se hodí pro všechny milovníky ostrého jídla. Pokud zrovna nemáte chuť nebo čas na vaření složitých pokrmů, bude se vám tento recept hodit.

  • Připravenou směs v misce stačí vařit zhruba 25 minut v mikrovlnce na nejvyšší výkon. Rýže bude krásně měkká a chorizo do ní pustí svou intenzivní chuť!

Ostrá jižanská rýže z mikrovlnky

Ostrá jižanská rýže z mikrovlnky

Více

Ryba z mikrovlny 

Ryba v Číně symbolizuje prosperitu – neměli byste ji vynechávat nejen na čínský Nový rok. Ani mikrovlnka, symbol atomového věku, na tradici nic nezmění. Náš losos je na asijský způsob – připravte se na to, že se z kuchyně bude linout vůně zázvoru.

Losos z mikrovlnky

Losos z mikrovlnky

Více

Houskové knedlíky

Kachna připravená, zelí hotové, na knedlíky už ale nezbývá příliš času. Myslíte si, že taková situace nemá východisko a hosté budou zkrátka muset čekat? Omyl! Máme pro vás houskové knedlíky, které budete mít hotové za čtvrt hodiny. Zkuste je a uvěříte!

Houskové knedlíky z mikrovlnky

Houskové knedlíky z mikrovlnky

Více

Rybízový džem

Překáží vám v mrazáku nasbírané ovoce nebo máte litry toho čerstvého? V tom případě je načase připravit si lahodný džem. Ten lze vařit různými způsoby a jedna z možností je vaření v mikrovlnce. Za pár minut máte skvělý rybízový džem, který ráno můžete snídat. 

Černorybízový džem z mikrovlnky

Černorybízový džem z mikrovlnky

Více

Plněné brambory

Vegetariánská večeře, která zachutná všem. Brambory s fazolemi v rajčatové omáčce, posypané mozzarellou, ochucené uzenou paprikou.

  • Brambory před vložením do mikrovlnky uvařte nebo upečte, potom už v ní budou jen pár minut.

Plněné pečené brambory s fazolemi a sýrem

Plněné pečené brambory s fazolemi a sýrem

Více

Kakaová bábovka

Tahle bábovka vás dostane. Věřte, že nikdo nepozná, že je z mikrovlnky. Její pečení zabere zhruba 7–9 minut podle výkonu mikrovlnky. Nezaskočí vás ani nečekaná návštěva. Skvělá je se zakysanou smetanou a horkými malinami.

Bábovka z mikrovlnky

Bábovka z mikrovlnky

Více

Ztracené vejce

Klasický postup na přípravu ztraceného vejce už někteří kuchaři po neúspěšných pokusech vzdali. Pokud mezi ně patříte, zkuste vzít hrnek, naplňte ho do čtvrtiny vodou a do ní rozklepněte vejce. Hrnek přikryjte folií a vařte vejce v mikrovlnce na nejvyšší výkon po dobu jedné minuty. 

Související články

Autor: Karolína Waberová

Obchod Apetit