0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

8 skvělých akcí, které byste si neměli nechat ujít tento týden!

8 skvělých akcí, které byste si neměli nechat ujít tento týden!
sdílet:
Závěr tohoto týdne je na akce týkající se dobrého jídla a pití velmi bohatý!

Pátek 20. 5. 2016

Food Revolution Day - Připojte se ke snažení Jamieho Olivera o revoluci ve stravování! Světový den boje za lepší stravování dětí, Food Revolution Day, letos proběhne na celém světě právě v pátek 20. května. Food Revolution Day je den, který oslavuje kvalitní, čerstvé a opravdové jídlo, den je každoročně spojený s aktivitami, které mají především dětem ukázat důležitost kvalitního stravování, nadchnout je pro dobré jídlo a přesvědčit i rodiče, že má význam se jídlu věnovat. Zapojit se můžete i vy! Více informací na FRD Česká Republika.

První dětský gastrofestival - První dětský gastrofestival v České republice se uskuteční v Jeseníkách od 21. do 22. května. Pradědovo dětské muzeum v Bludově se chystá zaměřit na dětské chutě, na zdravou výživu a lokální produkty. Malí gurmáni si budou hrát, soutěžit i vařit - čekají je dílny zaměřené na vaření a přípravu jídla. Zahrada muzea se promění na vesnici s hostincem U krále Richarda, kavárnou U Turka, řezníkem Krkovičkou, Držgrešlovou záložnou a Pradědovými statkáři. Návštěvníci si během festivalu zakoupí groše v Dršgrešlově záložně, za které pak mohou v areálu muzea konzumovat a ochutnávat. Bude se vařit, grilovat, péct, zdobit a tvořit vše, co se dá sníst. Jedna z částí festivalu se zaměří na regionální produkty značky JESENÍKY originální produkt®. Pořadatelé nezapomněli ani na zdravou výživu. Tu představí dětem formou hry nazvané Co má bříško rádo? Dospělácké chutě budou také uspokojeny, chybět nebude regionální pivo nebo káva. www.pradedovomuzeum.cz

Mořevkomoře: sla(v)nosti Bretaně - Festival nabídne Praze zážitek pravé námořní-bretonské atmosféry. Kromě hudby a tance představí bretonskou a francouzskou kuchyni - palačinky a slané galetty, ochutnávku bretonských a francouzských sladkostí, degustaci Cidru apod. Když nemáme oceán, uděláme si vlastní na Lodi Tajemství na pražské Náplavce 20.-22.5.! Muzika, palačinky, tanec, cidre, slaný karamel. Bretaň! Více o programu na www.morevkomore.cz.

Sobota 21. 5. 2016

Restaurant day - Festival jednodenních nadšeneckých "amatérských" restaurací nebo-li pop-upů po celé ČR ale i širém světě! Nejvíce informací a místa, kde se pop-up restaurace objeví se dozvíte na sociálních sítích, ale třeba i na www.restaurantday.org.

LEMARKETPražská Galerie Mánes se 21. a 22. května potřetí promění v moderní tržiště plné originálních českých a slovenských značek. Jarní LEMARKET startuje 21. května. Během dvou nabitých dní budou moci návštěvníci obdivovat výrobky 90-ti tvůrců. Na Le Marketu můžete spojit dohromady dva zájmy - zálibu v originálních designových kouscích a lásku k dobrému jídlu. Odnést si totiž můžete i nepřekonatelné domácí pečené müsli Janova pec, řemeslnou čokoládu s brněnským příběhem od ajala chocolate, zdravé a lahodné kaše a pomazánky od Naše Kaše, neopakovatelnou čokoládu Rozbíjím se nebo gurmány oceňované zavařeniny z Marmeládové zahrady. Více na www.lemarket.cz.

Mořevkomoře: sla(v)nosti Bretaně - viz výše 

Slavnosti chřestu - Ochutnat skleničku výborného vína, zatímco Vaše děti řádí na skákacím hradu? Degustovat chřestové menu, a zároveň pozorovat show kuchařů Petra Stupky a Jana Punčocháře? S chřestovo-banánovým sorbetem v ruce poslouchat koncert Marka Ztraceného s kapelou? Vše je možné – na 22. ročníku Slavností chřestu v Ivančicích! Na ivančickém Palackého náměstí se budou v sobotu 21. a v neděli 22. května prezentovat v gastrozóně vybrané restaurace ve festivalových party stanech. Přípravu degustačního menu můžete tedy pozorovat od začátku až do konce. Více informací najdete na www.slavnostichrestu.cz.

A já tam budu #ajatambudu! - Den plný dobrého jídla, pití, hudby a workshopů. Akce organizovaná na podporu dětí z Klokánek Hostivice a nadačního fondu Auttalk - tentokrát pojata nejen jako sbírka finanční, ale také (a hlavně) jako sbírka zkušeností, nápadů a nadšení. O jídlo a vaše chuťové buňky se postará skvělá parta z Salt'n'Pepa Foodtruck! Ochutnat tak můžete nejen jejich vyhlášené burgery, ale i další speciality! Občerstvení alko i nealko zajistí Radlická - kulturní sportovna a Kavárna co hledá jméno! Radlická - kulturní sportovna, sobota 21. 5. od 14 hodin. Datail akce A já tam budu.

Neděle 22. 5. 2016

Pivo a Burger Festival - první ročník svátku svrchně kvašených piv a gourmet burgerů, koná se na zrekonstruovaném Karlínském náměstí v neděli 22.5.2016 od 11 hodin. Ochutnat budete moci burgery z několika karlínských restaurací a degustovat svrchně kvašená piva IPA, ALE, STOUT, k tomu Vám zahraje DJs, kytarista Lumík a Xavier Baumaxa. Více na www.pivoaburger.cz.

LEMARKET - viz výše
Mořevkomoře: sla(v)nosti Bretaně - viz výše
Slavnosti chřestu - viz výše

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč