0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

8 skvělých akcí, které byste si neměli nechat ujít tento týden!

8 skvělých akcí, které byste si neměli nechat ujít tento týden!
sdílet:
Závěr tohoto týdne je na akce týkající se dobrého jídla a pití velmi bohatý!

Pátek 20. 5. 2016

Food Revolution Day - Připojte se ke snažení Jamieho Olivera o revoluci ve stravování! Světový den boje za lepší stravování dětí, Food Revolution Day, letos proběhne na celém světě právě v pátek 20. května. Food Revolution Day je den, který oslavuje kvalitní, čerstvé a opravdové jídlo, den je každoročně spojený s aktivitami, které mají především dětem ukázat důležitost kvalitního stravování, nadchnout je pro dobré jídlo a přesvědčit i rodiče, že má význam se jídlu věnovat. Zapojit se můžete i vy! Více informací na FRD Česká Republika.

První dětský gastrofestival - První dětský gastrofestival v České republice se uskuteční v Jeseníkách od 21. do 22. května. Pradědovo dětské muzeum v Bludově se chystá zaměřit na dětské chutě, na zdravou výživu a lokální produkty. Malí gurmáni si budou hrát, soutěžit i vařit - čekají je dílny zaměřené na vaření a přípravu jídla. Zahrada muzea se promění na vesnici s hostincem U krále Richarda, kavárnou U Turka, řezníkem Krkovičkou, Držgrešlovou záložnou a Pradědovými statkáři. Návštěvníci si během festivalu zakoupí groše v Dršgrešlově záložně, za které pak mohou v areálu muzea konzumovat a ochutnávat. Bude se vařit, grilovat, péct, zdobit a tvořit vše, co se dá sníst. Jedna z částí festivalu se zaměří na regionální produkty značky JESENÍKY originální produkt®. Pořadatelé nezapomněli ani na zdravou výživu. Tu představí dětem formou hry nazvané Co má bříško rádo? Dospělácké chutě budou také uspokojeny, chybět nebude regionální pivo nebo káva. www.pradedovomuzeum.cz

Mořevkomoře: sla(v)nosti Bretaně - Festival nabídne Praze zážitek pravé námořní-bretonské atmosféry. Kromě hudby a tance představí bretonskou a francouzskou kuchyni - palačinky a slané galetty, ochutnávku bretonských a francouzských sladkostí, degustaci Cidru apod. Když nemáme oceán, uděláme si vlastní na Lodi Tajemství na pražské Náplavce 20.-22.5.! Muzika, palačinky, tanec, cidre, slaný karamel. Bretaň! Více o programu na www.morevkomore.cz.

Sobota 21. 5. 2016

Restaurant day - Festival jednodenních nadšeneckých "amatérských" restaurací nebo-li pop-upů po celé ČR ale i širém světě! Nejvíce informací a místa, kde se pop-up restaurace objeví se dozvíte na sociálních sítích, ale třeba i na www.restaurantday.org.

LEMARKETPražská Galerie Mánes se 21. a 22. května potřetí promění v moderní tržiště plné originálních českých a slovenských značek. Jarní LEMARKET startuje 21. května. Během dvou nabitých dní budou moci návštěvníci obdivovat výrobky 90-ti tvůrců. Na Le Marketu můžete spojit dohromady dva zájmy - zálibu v originálních designových kouscích a lásku k dobrému jídlu. Odnést si totiž můžete i nepřekonatelné domácí pečené müsli Janova pec, řemeslnou čokoládu s brněnským příběhem od ajala chocolate, zdravé a lahodné kaše a pomazánky od Naše Kaše, neopakovatelnou čokoládu Rozbíjím se nebo gurmány oceňované zavařeniny z Marmeládové zahrady. Více na www.lemarket.cz.

Mořevkomoře: sla(v)nosti Bretaně - viz výše 

Slavnosti chřestu - Ochutnat skleničku výborného vína, zatímco Vaše děti řádí na skákacím hradu? Degustovat chřestové menu, a zároveň pozorovat show kuchařů Petra Stupky a Jana Punčocháře? S chřestovo-banánovým sorbetem v ruce poslouchat koncert Marka Ztraceného s kapelou? Vše je možné – na 22. ročníku Slavností chřestu v Ivančicích! Na ivančickém Palackého náměstí se budou v sobotu 21. a v neděli 22. května prezentovat v gastrozóně vybrané restaurace ve festivalových party stanech. Přípravu degustačního menu můžete tedy pozorovat od začátku až do konce. Více informací najdete na www.slavnostichrestu.cz.

A já tam budu #ajatambudu! - Den plný dobrého jídla, pití, hudby a workshopů. Akce organizovaná na podporu dětí z Klokánek Hostivice a nadačního fondu Auttalk - tentokrát pojata nejen jako sbírka finanční, ale také (a hlavně) jako sbírka zkušeností, nápadů a nadšení. O jídlo a vaše chuťové buňky se postará skvělá parta z Salt'n'Pepa Foodtruck! Ochutnat tak můžete nejen jejich vyhlášené burgery, ale i další speciality! Občerstvení alko i nealko zajistí Radlická - kulturní sportovna a Kavárna co hledá jméno! Radlická - kulturní sportovna, sobota 21. 5. od 14 hodin. Datail akce A já tam budu.

Neděle 22. 5. 2016

Pivo a Burger Festival - první ročník svátku svrchně kvašených piv a gourmet burgerů, koná se na zrekonstruovaném Karlínském náměstí v neděli 22.5.2016 od 11 hodin. Ochutnat budete moci burgery z několika karlínských restaurací a degustovat svrchně kvašená piva IPA, ALE, STOUT, k tomu Vám zahraje DJs, kytarista Lumík a Xavier Baumaxa. Více na www.pivoaburger.cz.

LEMARKET - viz výše
Mořevkomoře: sla(v)nosti Bretaně - viz výše
Slavnosti chřestu - viz výše

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...

Obchod Apetit