0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Apetit Cena čtenářů startuje!

Apetit Cena čtenářů startuje!
sdílet:
A je to tady! Naši odborníci pro vás připravili na 170 výrobků, ze kterých právě vy vyberete ty nejlepší!

Byla to neuvěřitelná podívaná: náš obrovský redakční stůl, u kterého se scházíme k poradám, nebyl pod nánosy potravin vidět. Byl po čtyři dny zavalen od kraje ke kraji mističkami s müsli, sušenkami a čokoládou, kalíšky vod, čajů, káv a olejů. Obdivovali jsme naše odborníky, kteří statečně ochutnávali, porovnávali a zapisovali své hodnocení. 
Pro laiky vypadá testování třeba zmrzlin nebo chipsů jako náramná zábava, ale věřte mi – po takovém ochutnávání máte sto chutí praštit sebou na gauč a kopnout do sebe panáka nebo pár tablet na žaludek či žlučník. A říkáte si, že už nikdy, nikdy, nikdy nebudete jíst. Přesto do toho jdete druhý den zas.

Takový plán pak vypadá takto: sladké cereálie, káva, margaríny, salámy, šunky, ovocné čaje a marmelády. S Darinkou, která má jinak testy na starosti, jsem pár takových ochutnávek podstoupila. Po marmeládách nebo bílých čokoládách jsme se všichni ocitli zmáčení studeným potem v hyperglykemii, po džusech volal o pomoc žaludek a po testu hořčic se nám kompletně všem houpal žaludek z párků, které jsme do hořčice namáčeli. 


Pana lahůdkáře Sváčeka by neobelstil ani James Bond, podle chuti a vzhledu perfektně poznal ohromnou spoustu výrobků. Skvělá novinářka Hana Večerková spolu s Janem Rosmusem zas trousila jakoby mimochodem neuvěřitelné znalosti o kategoriích šunky, povinných údajích na obale a podobně. A Roman Vaněk zas kořenil situaci vášnivými poznámkami a historkami z celého světa. 


Kamera točila, my zbožně poslouchali, jen produkční Veronika kmitala. Musela totiž oblepit na jeden a půl tisíce kelímků, mističek a kalíšků, hlídat přesypávání z koupeného balení do těch správně očíslovaných nádobek. Musela jak ostříž hlídat (hlavně pana Vaňka), aby se odborníci nedozvěděli výrobce, a nenechali se tak ovlivnit značkou. Honila všechny redaktorky, jestlipak už mají sepsané seznamy ingrediencí ke každé z 425 položek testu. Nakupováním jsme strávili 25 hodin čistého času, pomáhal každý, kdo měl ruce, nohy a nehořely mu zrovna termíny.

O likvidaci pozůstatku testů se zas přeochotně postarali kolegové z ostatních časopisů a oddělení našeho vydavatelství, budiž jim trávení lehké.

A teď je to, moji milí, jen na vás! Hlasujte na stránkách awards.apetitonline.cz o svých favoritech, dělejte si sami slepé degustace, a když se vám poštěstí, můžete vyhrát poukázky na nákup pomocníků do kuchyně od Tescomy.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší
  • Suroviny

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší

Když se před pěti sty lety  španělský dobyvatel Hernán Cortés vracel ze střední Ameriky, jedněmi z prvních suvenýrů, které s sebou do Evropy přivezl, byly kakaové boby. Jejich využití odkoukal od Aztéků. Ti kakao zpracovávali na...
Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
  • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč