0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Apetit veggie! 1/2018

Apetit veggie! 1/2018
ZDROJ: Apetitonline.cz
sdílet:

Ve čtvrtek 26. 4. vychází nové číslo Apetitu veggie! plné čerstvé vegetariánské a veganské inspirace.

V novém čísle speciálu Apetit veggie! najdete ty nejlepší recepty na grilování, ale i originální tipy a triky, jak připravit osvěžující letní pohoštění. Léto přímo vyzývá k tomu, abychom rozpálili gril a užili si hodování pod širým nebem. Díky novému číslu Apetitu veggie! budete mít v rukou spoustu inspirace, jak si s takovou hostinou poradit. Nic vás nepřekvapí! Připravit můžete až 45 receptů z ovoce a zeleniny, naučíme vás zamilovat se do kombinace ovoce a zeleniny, nezapomínáme ani na sezonní chřest nebo méně známé romanesco. Ke grilování neodmyslitelně patří i něco lehkého. Inspirujte se našimi rozmanitými saláty, doladěnými o divoké bylinky nebo sýr. Nebojte se použít pampelišky, ptačinec nebo šťovík. Vždyť skvělé a chutné přísady do salátu můžete mít hned za domem!

Speciál je jako vždy určen nejen vegetariánům a veganům, ale všem, kdo chtějí vařit a jíst bez masa, zdravě a lehce, ale nerezignovat přitom na skvělou chuť.

Vegetariánské snídaně. Zpříjemněte si den skvělou snídaní v podobě lívanečků nebo chia pudinku s ovocem.

Vegetariánské a veganské recepty. Nepřeberný počet salátů, úžasné slavnostní chlebíčky s kopřivovým máslem a jedlými květy, domácí omelety s jitrocelem, polévky, které si užijete i v létě, či úžasné nápada na gril s neméně originálními dipy? I tak vypadá nový letní speciál Apetitu veggie!

Lidé. Díky kulinární koučce Janě Vlkové propadnete (ne)obyčejnému světu rostlin a naučíte se na polích a loukách poznat jedlé býlí a kvítí, které můžete následně použít v kuchyni. Fotografka a autorka kuchařek Amber Locke ukáže svou vášeň pro pestrobarevné polévky, do kterých můžete zužitkovat zbytky z lednice. Tereza Vandrovcová, zakladatelka portálu Soucitne.cz prozradila, jak se dostala k veganství a co by podle ní nemělo chybět ve veganské spíži. Blogerka Věra Strnadová poradí, jak bychom měli na jaře detoxikovat organismus podle ajurvédy.

Dezerty. K létu patří osvěžující sorbety, ale i perlivé ovocné limonády. Vyzkoušejte kuskus nasladko, malinový koktejl s vodkou nebo rebarborový aperol spritz!

Apetit veggie! - návod na báječné jídlo a spokojený život.

tlačítko předplatné digi tlačítko předplatné

Více novinek ze světa veggie! najdete tady: www.apetitonline.cz/veggie
Nové číslo si můžete prohlédnout tady: www.apetitonline.cz/veggie/casopis

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč