0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Biopotravinou roku 2009 se stal švestkový biodžem

Biopotravinou roku 2009 se stal švestkový biodžem
sdílet:
Českou biopotravinou roku 2009 se stal švestkový biodžem vyráběný společností Heliavita ve spolupráci s firmou TopBio. Vítězové převzali cenu včera večer na slavnostním vyhlášení výsledků v Praze.

Do 8. ročníku soutěže nominovalo 18 výrobců biopotravin celkem 39 výrobků v šesti kategoriích. Švestkový biodžem nadchl porotce nejen vynikající chutí a designem etikety, ale také svým marketingovým konceptem.

Společnost Heliavita v obci Nětčice nedaleko Kroměříže již víc než patnáct let na dvaceti hektarech ekologicky pěstuje pestrou směsici ovocných stromů – od jabloní přes meruňky a broskve až po švestky, hrušky a ořechy. Produkci čerstvého ovoce však byla nucena vždy prodat co nejrychleji. Ve spolupráci s obchodní společností TopBio, a. s., která pomohla s vybudováním zázemí pro výrobu a postarala se o prodej do maloobchodní sítě, se podařilo ovoce zpracovat na vynikající produkt s dlouhodobou trvanlivostí.


Vítězové produktových kategorií

Tradičně nejvíce obsazenou kategorií byla kategorie mlýnské a pekárenské výrobky. Vítězem za rok 2009 se staly Žitné chrupky s česnekem a solí od firmy Antonín Kolinger ASON.

Do kategorie mléko a mléčné výrobky nominovaly dvě mlékárny celkem sedm výrobků. Porota za vítěze určila výrobek Amálka biosmetana ke šlehání 33 % tuku z Lacrumu Velké Meziříčí, která je nadchla skvělou chutí a konzistencí.

Složitý výběr měli porotci v kategorii maso a výrobky z masa, kde vybírali ze šesti nominací. Vítězem kategorie se stalo Biokuřecí maso z českých ekologických farem vyráběné společností Biopark.

Čtyři výrobci nominovali své výrobky do kategorie nápoje. Porotce nejvíce zaujala Rakytníková šťáva 100% od firmy Miloslav Košek – Ekoplanet.

Tentokrát slaběji zastoupenou kategorii výrobky z ovoce a zeleniny naplnila svými biodžemy společnost Heliavita, která nominovala švestkový a meruňkový džem. Vítězem kategorie a zároveň vítězem celé soutěže se stal švestkový biodžem.

V kategorii pochutiny a ostatní potravinářské výrobky spolu boj o přízeň poroty svedly výrobky společností VETO ECO a Amylon. V této kategorii vyhrál NATURVITA Bio Tofu Strips od firmy VETO ECO za výbornou chuť, netradiční zpracování tofu a také za velmi zdařilé grafické zpracování obalů celé řady výrobků.

Do kategorie biovýrobky pro gastronomii nebyla tentokrát nominována žádná novinka.

Soutěž vyhlašuje Potravinářská komora České republiky společně s PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Jak velcí jste pijani piva?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak velcí jste pijani piva?

Tekutý chleba, zlatý mok nebo zrzek, tak u nás s láskou přezdíváme pivu. Často si bez něj neumíme představit nedělní oběd, někdo dokonce každý den. Berete ho jako prosté chutné potěšení, nebo si o něm také rádi povídáte? Své pivní znalosti...
AD
Čím letos potěšíte koledníky?
  • Zajímavosti

Čím letos potěšíte koledníky?

Jeden z největších svátků jídla a hojnosti už je za rohem, takže se už ani my nemůžeme dočkat heboučkých mazanců, sladkých beránků a vyladěných nádivek. K Velikonocům patří kromě všemožného mlsání i nadělování koledníkům. Aby vás...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč